אינסטגרם לוגו

אינסטגרם (Instagram), הרשת החברתית לתמונות הקיימת כבר מספר שנים בפריסה רחבה בפלטפורמות המובייל, הושקה כעת גם למחשבים שולחניים וטאבלטים שמריצים את מערכת ההפעלה Windows 10 של מיקרוסופט (Microsoft). כזכור, רק בחודש אפריל האחרון הושקה האפליקציה בחנות המובייל של Windows למערכת ההפעלה Windows 10 Mobile, וכעת התמיכה מתרחבת גם למחשבים ביתיים וניידים.

האפליקציה במחשב נראית ומתנהגת ממה בדומה לגרסה הניידת, אלא שיש תנאי אחד, שהוא די ברור מאליו – כדי להעלות תמונות, המחשב חייב להיות מצויד במצלמה, כשם שכל טלפון מצויד במצלמה. בבלוג הרשמי של החברה נכתב כי "זכרו שמכשירים שמריצים את Windows 10 עלולים שלא לתמוך בכל הפיצ'רים, כמו היכולת לצלם ולהעלות תמונות וסרטוני וידאו".

אינסטגרם ב-Windows 10
אינסטגרם ב-Windows 10

מחשבים שלא יהיו מצויידים במצלמה, לעומת זאת, עדיין יוכלו לצפות בתמונות של משתמשים אחרים, וליהנות משאר התכונות של האפליקציה כמו צפייה בסיפורים (Stories), שליחת הודעה ישירה ולייקים לתמונות. יחד עם זאת, דיווחים מוקדמים טוענים כי האפליקציה לא עובדת היטב, כאשר מחשבים ניידים מסוימים מתקשים להתמודד עם פיצ'רים כמו סיפורים והאפליקציה פשוט קורסת. כמו כן, ראוי לציין כי גם משתמשי האייפד של אפל (Apple) עדיין לא זכו לגרסה מותאמת של האפליקציה למכשיריהם.

בחודש אוגוסט האחרון חצתה אינסטגרם את קו מיליארד ההורדות בחנות Google Play, ונהנית מיותר מ-500 מיליון משתמשים קבועים על בסיס חודשי.