פייסבוק (Facebook), שבאמתחתה אינטסגרם (Instagram) וואטסאפ (WhatsApp), נלחמת כדי לעשות מעט סדר בבלאגן. בחודשים האחרונים דווח כי החברה מחקה 1.5 מיליארד חשבונות ברשת החברתית וכעת נראה כי הצעד הבא שלה הוא להילחם בזיופים באינטסגרם.

החברה החלה לפעול בנושא בשבועות האחרונים ואת התוצאות אפשר לראות בעיקר בשבוע האחרון בו היא החלה לעבור לבדיקה קפדנית של פרופילים ברשת התמונות הפופולרית בעולם. בין היתר מחקה החברה לייקים, תגובות וגם פרופילים שונים העושים שימוש ציני כדי להגדיל חשיפות של חשבונות או מותג כזה או אחר.

לטענת החברה, החשבונות המזויפים המופעלים על ידי צד ג' וחברות פרטיות, לא רק שמפרים את המאזן הטבעי של הרשת אלא גם יכולים לשמש גורמים עויינים והאקרים. בין היתר אלה יכולים לשמש לניסיונות פישינג ולשדל את המשתמשים למסור את הסיסמה שלהם.

באמצעות לימוד מכונה, תוכל הרשת לאתר חשבונות מזויפים, כאלה שנראים אותנטיים לגולשים אבל למעשה הם משמשים ככלי שיווקי לכל דבר. המשתמשים שאיבדו עוקבים, לייקים או תגובות יקבלו מהרשת הסבר על כך כי התגלתה פעילות חשודה של חשבונות ולכן אלה הוסרו, עם המלצה לשנות את הסיסמה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.