סיסמה? כתובת מייל או מקסימום SMS? זה לא מספיק לפייסבוק ולחברת הבת שלה אינטסגרם כדי לזהות משתמשים, אלא מעט מעבר לכך. באינסטגרם אישרו כי הם דרשו צילום של התמונה בתעודת הזהות של המשתמש כדי לאמת את החשבון. ומדוע? כי הם חששו שהאקרים השתלטו על הפרופיל.

הבקשה המעט מוזרה הזו של אינסטגרם החלה בשבוע שעבר למספר חשבונות בודדים. המשתמשים שנדרשו לספק זאת הם אלה שלכאורה עלה חשד כי חשבונם נפרץ ולא מדובר במשתמש האמיתי, אולם רבים מהגולשים חששו כי מדובר בכלל בהונאה ולא בבקשה אמיתית. דובר פייסבוק אכן אישר זאת: “זהו נוהג כללי הן לפייסבוק והן לאינסטגרם המבקש תמונה מתעודה מזהה לצורכי אימות, בהתאם לסוג של הפרכה שייתכן שחל”.

לא ברור במה התכוונו בפייסבוק בנוגע “להפרה” ומתי נקבע שנדרש לספק צילום משתמש מתעודה מזהה לשם כך, אך הסבירות היא גבוהה יותר כאשר שם המשתמש בשירות הוא השם האמיתי של הגולש. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.