בהמשך לתכונה החדשה "Live With a Friend" שהשיקה אינסטגרם (Instagram) לפני כחודש, כעת מרחיבה החברה את התכונה ומאפשרת למשתמשים שצופים בשידור חי לבקש להצטרף אליו ולהתחיל שידור חי במקביל.

כאמור, עד כה הדרך היחידה לבצע שידור חי במשותף הייתה כאשר משתמש מתחיל שידור חי ורק הוא יכול להזמין אחרים להצטרף אליו. כעת, כל משתמש שיוצר שידור חי רשאי להוסיף כפתור "בקשות" לשידור שלו, וכך חברים אשר צופים בשידור שלו יכולים לבקש ממנו להצטרף, והוא רשאי לדחות או לאשר את הבקשות.

במידה והוא מאשר, המסך יתפצל לשניים (אופקית או אנכית, תלוי במסך בו צופים) והמצטרף יופיע בתחתית העמוד. המשתמש הראשון יישאר אחראי על השידור והוא יהיה רשאי להסיר את המשתמש השני בכל רגע נתון.

יחד עם זאת, יש לאפשרות מספר הגבלות: ניתן לבצע שידור חי משותף בין שני משתמשים בלבד, כך שלא ניתן לקבל בקשות צירוף של יותר ממשתמש אחד. בנוסף, המשתמש המבקש חייב להיות עוקב באינסטגרם של המשתמש שיזם את השידור החי, כלומר ששניהם צריכים לעקוב אחד אחר השני כדי לאפשר את ההזמנה.

כפתור הבקשה הוא כאמור אופציונלי, כך שכל מי שיוזם שידור חי ולא מעוניין לקבל הפרעות או בקשות לשידור, מומלץ שלא יצרף אותו לשידור החי שלו.