אינסטגרם (Instagram) הודיעה כי היא הוסיפה לגרסת הבטה הציבורית של האפליקציה יכולת חדשה – שליחת הודעה קולית. כך מקבלת האפקלציה חיזוק נוסף שכן מעתה ניתן יהיה, מעבר לשיתוף תמונות, גם אפשרות להקליט ולשלוח לחברים ועוקבים הודעות קוליות בסגנון 'ווקי טוקי'. מדובר ביכולת כמעט זהה לזו שקיימת ב-WhatsApp מזה חמש שנים.

מעתה, לפחות נכון לגרסת הבטה כאמור, בחלון השיחה ניתן למצוא כפתור בדמות מיקרופון. כאשר לחיצה ארוכה עליו מאפשרת להקליט הודעה קולית באורך מרבי של 60 שניות, ועם שחרור הלחיצה ההודעה תישלח אל המען הרלוונטי – בין אם מדובר בנמען בודד או קבוצה.

האפשרות לשלוח הודעות קוליות מאפשרת לשירות של אינסטגרם ליישר קו עם אפליקציות מתחרות, ובעצם להפוך לעוד סוג של אפליקציית שיחות מיידיות. התכונה החדשה מצטרפת לשלל היכולות שהוטמעו בשירות לאחרונה כמו היכולת לשלוח הודעות ווידאו מוקלטות, לראות מי מהחברים מחובר לשירות, האפשרות לבצע שיחות דרך האפליקציה ועוד.

ורק תזכורת קטנה: Instagram כמו WhatsApp שתיהן שייכות לפייסבוק שמציעה כזכור גם את Messenger כאפשרות נוספת לביצוע שיחות מיידיות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.