ביום חמישי האחרון, לאחר שמועות רבות, פייסבוק הוסיפה יכולות וידאו לשירות האינסטגרם. שירות זה בא להתחרות באפליקציית העלאת הסרטונים המצליחה של טווטיר, Vine. יכולת זו נוספה שלשום באפליקציית האינסטגרם עבור ה-iOS והאנדרואיד, וכל מה שהמשתמשים צריכים נדרשים כדי לקבל את הפיצ'ר החדש הוא לעדכן את האפליקציה דרך החנות. ניתן להעלות לאינסטגרם סרטונים באורך של עד 15 שניות (לעומת 6 שניות באפליקציית ה-Vine), ולאחר מכן ניתן לערוך אותם יחד עם 13 פילטרים. לאחר הצילום ניתן להשתמש באחד הפילטרים, לתייג את הסרטון ולהעלות ישירות לאינסטגרם. ובמהלך ההעלאה, הסרטון מקודד מחדש ונוספת עליו יכולת ייצוב חדשה, שמייצב את הסרטון ומפצה על תזוזות יד.

כעת, באינסטגרם מספרים כי בתוך 24 שעות שעברו מאז השקת הגרסה החדשה, הועלו מעל 5 מיליון סרטונים על ידי משתמשי האפליקציה.  בנוסף נאמר  כי לאחר השקת יכולת הוידאו, בשיא השימוש באפליקציה הועלו 40 שעות וידאו בדקה אחת. שיא זה הגיע בסוף גמר ה-NBA, כאשר קבוצת מיאמי היט ניצחה את קבוצת סאן אנטוניו ספרס וזכתה בפעם השניה ברציפות בגמר פלייאוף ה-NBA. לאחר 8 שעות מאז השקת יכולת הוידאו, העלו 130 מיליון משתמשי האפליקציה הפעילים מספיק סרטונים שכדי לצפות בכולם נדרשת לא פחות משנה אחת שלמה.

הישגים אלו מכובדים מאוד, ויהיה מעניין לראות האם יכולת העלאת הסרטונים החדשה של אינסטגרם בעצם תביא לירידה בפופולריות של Vine, שהצליחה "לעלות על הגל".

אפשרות הוידאו החדשה באפליקציית אינסטגרם