בקרוב יצא לשוק הכותר החדש והכה מצופה של Call of Duty, שיהווה גם את כניסת הסדרה באופן רשמי לדור הבא של הקונסולות, Call of Duty: Ghosts. לצד ההכרזות שהגיעו עד עתה מהמפתחת, משחררת אקטיביז'ן אינפורגפיקה של הפעילות במשחק היריות שלה, והנתונים מפתיעים.

על פי הנתונים, המספר הכללי של השחקנים ב-Call of Duty עולה על מספר האנשים בערים הגדולות בעולם. ב-Call of Duty שיחקו 100 מיליון איש, בעוד בצרפת חיים 65.7 מיליון, בגרמניה חיים 80.4 מיליון, באיטליה חיים 59.7 מיליון ובממלכה המאוחדת חיים 63.7 מיליון. נורו עד כה 32.3 קוודריליון (יש מספר כזה מסתבר, אחרי טריליון) יריות, וזומנו יותר מ-31 טריליון חבילות (Care Packages) מאז Call of Duty: Modern Warfare 2 שיצא ב-2009. כמות שמספיקה כדי לבנות כ-15,000 פירמידות וכ-100 חומות ששוות לחומת סין. נהרסו כ-5 טריליון מכוניות, מספר גדול פי חמש ממספר המכוניות החוקיות בעולם.

לסיכום, מראה החברה את הנתון המעניין ביותד, שמעיד, בין היתר, על כמה שאנחנו מכורים: זמן המשחק הכללי ששוחק הוא 25 טריליון שעות, שהם שווי ערך ל2.85 מיליון שנים – זמן ארוך פי 15 מהזמן בו האנושות קיימת.

ריבוי המשתתפים נחשף
בשנים האחרונות, מאז Call of Duty: Modern Warfare שיצא ב-2007 ועד ל-Call of Duty: Black Ops 2 שיצא ב-2012, אפשרות הריבוי שחקנים (מולטי פלייר) של משחקי הסדרה לא השתנה הרבה. נוספו עוד כמה מצבי משחק וכמה נשקים אבל בסך הכל הרעיון נשאר דומה: תירה במי שאתה רואה, לא צריך לחשוב הרבה. בטריילר החדש ששחררה החברה, נראה שהמשחק החדש עומד להביא לנו קצת יותר מזה. ראשית, ניתן להבחין שבריבוי שחקנים, כמו גם בקמפיין לשחקן יחיד, כלבי התקיפה מקבלים תפקיד דומיננטי, ולא שולי כמו שהיה במשחקי הסדרה הקודמים, וניתן לראות בבירור את אפשרות ה"הצצה" החדשה, בה ניתן להתחבא מאחורי קיר ולהציץ ממנו, מה שנותן זווית ראיה טובה על מה שקורה בתוך החדר או מחוצה לו מבלי להיחשף יותר מידי. כמובן שבמשחק ניתן לעצב את החייל ואת הנשק, ולקרוא לעזרה אותה נקבל ברצף הריגות קבוע מראש (KillStreak). ניתן לראות את הגיוון שבנשקים: החל מרובי סער לטווח הקרוב וכלה ברובי צלפים וכל מיני סוגי רימוני יד. כמו כן ניתן לראות, לראשונה בסדרה, שחלק מהעצמים על פני המפה ניתנים להריסה, כולל חלק מהקירות, אוטובוסים נופלים מצוק ורכבים נהרסים בצורה מציאותית הרבה יותר. כמו כן מוצג מצב ה-Kill Confirmed בו צריך לאסוף תג שנופל מהאויב על מנת לאשר את ההריגה ולקבל נקודות ומצב חדש בשם "Cranked", בו לכל אדם שהורג יש שלושים שניות להשיג עוד הריגה, אחרת יתפוצץ.

קרא עוד:  המשחק Overwatch בדרך לקונסולת Switch

פרטים נוספים אודות ריבוי המשתתפים תוכלו לראות בטריילר המצורף. בקרוב, אגב, יגיעו פרטים נוספים אודות המולטיפלייר של GTA V – הישארו מעודכנים.