וירוס הקורונה (Coronavirus) ייזכר בסופו של דבר כנגיף הכי כלכלי אי פעם, ושוק הטלפונים כמובן לא הצליח להימלט ממנו. מכירות הטלפונים בפברואר 2020, בהיבט הכלל העולמי, הסתכמו ב-61.8 מיליון יחידות בלבד. מה בלבד? כי בחודש הזהה בשנה שעברה נמכרו 99.2 מיליון יחידות והפירוש הוא נפילה של 38% במונחים של שנה לשנה.

את הנתונים הגולמיים הללו סיפקה חברת מחקרי השוק סטרטג'י אנלטיקס (Strategy Analytics). "הביקוש לטלפונים חכמים קרס באסיה בחודש שעבר, עקב התפרצות הקורונה, וזה גרר לנפילת המשלוחים ברחבי העולם. חלק מהמפעלים האסייתים לא הצליחו לייצר טלפונים חכמים, בעוד צרכנים רבים לא הצליחו או לא היו מוכנים לבקר בחנויות קמעונאיות לקנות מכשירים חדשים", אמרה מנהלת המחקר בחברה, לינדה יו.

לפי החברה מדובר בצניחה הגדולה ביותר אי פעם בשוק הטלפונים, והיא אמורה להוביל לירידה כלל שנתית של כ-10% במכירות בגין 'השיתוק' שאחז בשוק. בשוק הסיני הירידה אף תהיה גדולה יותר ותסתכם בכ-15%. במחצית השנייה תיתכן התאוששות קלה, גם לאור העובדה שמפעלים רבים בסין חזרו לעבוד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.