פרויקט בשם +Sinclair ZX Vega מספק הצצה אל העולם הפחות מוצלח של עולם 'מימון ההמונים'. מדובר בפרויקט שעלה לאתר אינדיגוגו (Indeigogo) לפי כשנה וצבר בערך 625 אלף דולר, כ-400% ממה שדרש באתר. הנהלת האתר החליטה לחסום את דף הפרויקט ולמנוע כל הזרמה נוספת של כספים. אבל, המממנים שכבר התחייבו לא יוכלו לקבל החזר דרך האתר. או במילים אחרות – זהו החיסרון הגדול והסיכון האמיתי בשיטת מימון ההמונים.

+Vega היה אמור להיות מחווה לקונסולות המשחקים הניידות של פעם, אך עקבותיו נעלמו לזמן רב. המוצר היה אמור להישלח למממנים בחודש ספטמבר האחרון, אך זה לא קרה. מכיוון שחברת Retro Computers Ltd, שעומדת מאחורי הפרויקט, ממוקמת באנגליה, ה-BBC שם למטרה לחקור את העניין.

בתגובה שקיבל ארגון התקשורת הממלכתי נאמר שנערכים שינויים קריטיים בעיצוב המוצר כדי לאפשר חווית משתמש טובה יותר. שלושה חודשים לאחר מכן, בחודש דצמבר, פנה ה-BBC לחברה שוב כדי לשאול מה הסטטוס, ובתמורה קיבל איום בתביעה.

עורכי הדין של RCL טוענים כי ה-BBC הוא חלק מקמפיין מתואם להכפיש את שם החברה, יחד עם שורה של מממנים שדרשו החזר על הכסף ששילמו והכינו נגדה תביעה ייצוגית. בחודש שעבר הבטיחה RCL כי ה-+Vega יושק באופן רשמי ב-20 בפברואר, וגם זה עדיין לא קרה. RCL המשיכה לאיים בתביעה על ה-BBC אם יפרסמו כל דבר על הפרויקט, ואף טענה כי חלק מעובדיה קיבלו איומים וכי חקירה משטרתית מתנהלת בעניין, למרות שה-BBC לא מצאה לכך שום עדות).

קרא עוד:  הדלפה: כך נראית מערכת האנדרואיד על המכשירים הפשוטים של נוקיה

כך או כך, לפחות החברה לא תוכל להוציא עוד כספים מאנשים נוספים.