בתקופה האחרונה אפשר לומר כי מערכת ההפעלה Windows Phone (ווינדוס-פון) מתקרבת להיעלמותה מהשוק, במיוחד אחרי שמיקרוסופט (Microsoft) החליטה להוריד את הסכין על ראשו של המותג Lumia (לומיה). זה לא הפריע לחברה אמריקאית בשם WhartonBrooks, העוסקת בטכנולוגיית סלולר, לעלות עם פרויקט מימון המונים בפלטפורמת Indiegogo עבור מכשיר בשם Cerulean Moment שלפי שלדבריה הוא המכשיר שמעריצי מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט כל כך חיכו לו.

Cerulean Moment מציג עיצוב שמוגדר על ידי החברה כיוקרתי והוא כולל זכוכית הגנה מסוג Gorilla Glass 3 בחלק הקדמי וזכוכית נוספת בגבו, ואת הכל מקיפה מסגרת מתכתית. למכשיר מסך בגודל 5 אינץ' ברזולוציית 720p, הוא רץ על שבב מתומן הליבות Snapdragon 617 של קוואלקום (Qualcomm) בתדר 1.5 ג'יגה-הרץ עם זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט לצד זיכרון אחסון בנפח 32 ג'יגה-בייט הניתנים להרחבה בעוד 64 ג'יגה-בייט לכל היותר, והוא תומך בשני סימים או, לחלופין, בסים וכרטיס ההרחבה.

מצלמתו האחורית של Cerulean Moment היא באבחנת 13 מגה-פיקסל עם חיישן הארה אחורית (BSI) ובקדמתו מצלמת 5 מגה-פיקסל עם תאורת הבזק כפולה ויכולת צילום וידאו באיכות 1080p בשתיהן – כל זאת מופעל בעזרת סוללת 2,250 מיליאמפר/שעה וכמובן הוא מריץ Windows 10 Mobile.

מלבד הצגת מפרט המכשיר ועיצובו, WhartonBrooks חשפה כי Cerulean Moment מסוגל לשמש גם כמחשב שולחני זאת תודות לתמיכתו בשירות Continuum אשר הוצג בידי מיקרוסופט (Microsoft) לפני כשנתיים. שירות זה מאפשר למערכת לזהות חיבור ולשנות את הממשק בהתאם. כך, לדוגמה, ניתן לחבר מסך, מקלדת ועכבר והמערכת תזהה שיש לה שטח תצוגה גדול יותר ותתאים את הממשק לכך.

קרא עוד:  הושק: Meizu Note 9 עם מצלמת 48 מגה-פיקסל ב-999 שקלים

על מנת ש-WhartonBrooks תוכל להוציא את Cerulean Moment לפועל עליה לגייס בתוך חודש סכום של 1.1 מיליון דולר כאשר נכון לזמן כתיבת שורות אלה היא גייסה 11,116 דולר שהגיעו מ-40 תומכים. על פי עמוד הפרויקט- כרגע ניתן לתרום ולרכוש את המכשיר בסך 290 דולר שהם כ-1,050 ש"ח.

פרטים על תרומה לפרויקט ניתן למצוא כאן.

https://www.youtube.com/watch?v=rHB7M-nJybs