כבר כתבנו כאן שיצרניות הסלולר מתייחסות אל המציאות הוירטואלית (Virtual Reality), או VR בקיצור, כאל הדבר הגדול הבא. כמעט כולן מרגישות, אולי בלית ברירה, שהן חייבות לטבול את רגליהן בבריכה שהולכת ומתמלאת במהירות. ועד כמה זה עומד לתפוס? ברגע שזה כבר מגיע לשוק הזול, כנראה שכן.

זה בא לידי ביטוי בשני טלפונים חדשים של קרבון (Carbonn) ההודית שתציע משקפי VR עם מכשירים חדשים שלה בסגנון שמוכר מהמשקפיים הראשונים שהציעה סמסונג (Samsung) בתחילת הדרך: מעין קופסה שמיוצרת מסיבי פלסטיק קשיחים שמאפשרת להכניס לתוכה את הטלפון ואז לצפות בתכני ה-VR. העדשות מציעות קימור כפול, כלומר משני צדדי העדשה במטרה לספק חוויה תיאטרלית, כך לפחות לפי החברה.

המשקפיים, כאמור, יגיעו עם צמד המכשירים החדש של החברה: Quattro L52 ו-Titanium Mach 6. ה-L52 הוא מכשיר עם מסך IPS בגודל 5 אינץ' ברזולוציית FHD עם זכוכית בסגנון 2.5D. המכשיר מגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, 16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה ואפשרות להוסיף עוד 32 ג'יגה-בייט לכל היותר עם כרטיס microSD. החבר הטוענת למעבד 4 ליבות במהירות 3 ג'יגה-הרץ, וכן שהוא מציע תמיכה ב-LTE. המחיר, כולל המשקפיים, ב-8,790 רופי שהם כ-135 דולר.

ה-Mach 6 מגיע עם מסך 6 אינץ' ברזולוציית HD בלבד, 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'גיה-בייט זיכרון אחסון. מעבד מרובע ליבות במהירות 1.3 ג'יגה-הרץ, סוללת 3,300 מילי-אמפר/שעה ומחיר של 7,490 רופי שהם כ-110 דולר. שני המכשירים יגיעו עמוסים במשחקים, אפליקציות ותוכנות ליצירת תכני VR.