אינבוקס (Inbox), אפליקציית הדואר האלטרנטיבית של גוגל (Google), עומדת להגיע לסוף דרכה בחודש הבא – ולקראת מועד זה דואגת החברה להעביר כמה שיותר מחידושיה לאפליקציה המוכרת של ג׳ימייל (Gmail). לאחר שמשתמשי ג׳ימייל כבר זכו ליהנות מעיצוב חדש, אפשרות להסתרת הודעות על למועד שנקבע מראש וקישורים מהירים לתמונות וקבצים מצורפים, נראה כי עוד כמה תכונות מאינבוקס עומדות להגיע גם לאפליקציה הראשית.

צילומים מגרסת ניסוי פנימית של אפליקציית ג׳ימייל חושפים כי בגוגל עומדים להוסיף לה אפשרות ל״נעיצה״ (Pin) של הודעות מייל בראש הרשימה, כמו גם אפשרות להצגת הודעות נעוצות בלבד – תכונות שבוודאי יסייעו לעשות קצת סדר בתיבות עמוסות במיוחד. עוד תכונה שעומדת כנראה לעשות את דרכה לג׳ימייל היא יצירת ״חבילות״ (Bundles) של הודעות בעלות נושא דומה, כגון ״חדשות טכנולוגיה״, ״חשבונות לתשלום״ או ״הזמנת טיסות״. אלו יופיעו ברשימת המיילים כפריט בודד, אותו ניתן להעביר או למחוק בלחיצה אחת. שוב, המטרה היא לסייע למשתמשים המוצפים בהודעות דואר אלקטרוני לסדר מעט את התיבה שלהם.

התכונה האחרונה שנחשפת בתצלום היא האפשרות ליצירת תזכורות (Reminders), שיופיעו אף הם בתוך אפליקציית ג׳ימייל. את התזכורות הללו ניתן ליצור גם באמצעות הסייען הדיגיטלי של גוגל (Google Assistant) והן מסתנכרנות גם ללוח השנה של החברה. נציין כי למרות שנראה סביר כי גוגל תרצה להפעיל את התכונות הללו באפליקציית ג׳ימייל בטרם אפליקציית אינבוקס נסגרת באופן סופי, כמובן שאין כל ערובה לכך – הדבר היחיד שידוע כרגע, הוא שהחידושים הללו נמצאים בשלב מתקדם יחסית בפיתוחם ובבדיקות פנימיות בחברה.