איקאה (IKEA), חברת הריהוט השבדית, הודיעה כי קו מוצרי המנורות החכמות שלה TRÅDFRI, שהושק באירופה לפני כחודשיים, יתמוך בקרוב בשילוב עם מכשירי בית חכם ועם עוזרות וירטואליות כמו Alexa (אלקסה) של אמזון (Amazon), מוצרי Google Home ו-Homekit של אפל (Apple).

מוצרי התאורה החכמים של איקאה כוללים נורות לד חכמות, נורות שניתנות לעמעום, פאנלים מוארים, חיישני תנועה וגשר שמאפשר חיבור של כמה מכשירים יחד. עד כה ניתן היה לשלוט על האביזרים רק באמצעות אפליקציה ייעודית של איקאה בשם Trådfri, אך כעת יהיה ניתן לתפעל אותם באמצעות פקודות קוליות או שימוש במרכזי שליטה של בית חכם צד שלישי. "אנחנו מאמינים שטכנולוגיית הבית החכם צריכה להיות נגישה לכולם", מסרה החברה, "ולכן אנחנו ממשיכים לעבוד כדי להתאים את מוצרים שלנו לשאר המוצרים שזמינים כעת בשוק".

בכך למעשה מתחרה איקאה ראש בראש עם מוצרי תאורה חכמה מבית Philips Hue או TP-link, אשר כבר מציעים תמיכה במערכות הבית החכם הללו. איקאה שואפת לנגוס בנתח השוק שלהן על ידי כך שהיא מציעה את אותה פונקציונליות ואותה טכנולוגיה במחיר זול יותר. כך למשל, הנורה החכמה הזולה ביותר של איקאה עולה 12 דולר ולא דורשת חיבור ל-HUB, מה שכבר מעמיד אותה בנקודת פתיחה טובה יותר לעומת פיליפס, שהערכה הבסיסית שלה עולה 70 דולר.

השדרוג ככל הנראה יתבצע באמצעות שדרוג תוכנה לגשר של Trådfri ולאפליקציה הייעודית, שיחל בעונות הקיץ והסתיו הקרובות. טרם ידוע מתי יגיעו המוצרים גם לסניפי איקאה בישראל.

קרא עוד:  סוללת הגיבוי החדשה של שאומי תוכל להטעין את הטלפון וגם את המחשב במקביל (עדכון)