איקאה (Ikea), בשיתוף פעולה עם יצרנית התותבות יוניק (Unyq) וחברת משחקי ה-eSports אראה אקדמי (Area Academy), תתחיל לייצר סדרה של אביזרי משחק שתכלול מוצרים בהתאמה אישית, שמודפסים עבורם בתלת-ממד מייד לאחר ההזמנה בפועל.

סדרת אביזרים אלו, שבימים אלו מורצת כניסיון, מכונה Uppkoppla (מקוון), כוללת בינתיים שלושה מוצרים: צמיד זרוע מיוחד שימנע התעייפות יתר שלה, מקשים בעלי מרקם ייחודי לפי בחירת המשתמשים לאחיזה טובה יותר, ומתקן שעוזר למנוע הסתבכות של הכבלים כדי שלא יפריעו במהלך המשחק.

התהליך משתמש בטכניקת סריקה של חלקי גוף שפיתחה יוניק ליצירת מוצרים בהדפסת תלת ממד שמתאימים לכל משתמש במדויק, וזה יקרה עם אפליקציה ייעודית שאיקאה כבר הציגה בכנס המוצרים השנתי שלה.

"גיימרים מבלים חלק גדול מהמזמן שלהם ברשת, כשהם יושבים שעות ללא קץ, וזה יכול להוביל ללחץ פיזי מסיבי על הגוף", סיפרו אנשי יוניק בדף ה-Instagram שלה, וציינו שהכוונה היא שהאביזרים בהתאמה אישית הללו יהיו יותר ארגונומיים ויקלו אל הלחץ, כשבסופו של דבר המטרה היא ללמוד תובנות שיסייעו לחברות ליצור מוצרים יותר נגישים שמיועדים לגיימרים עם מגבלות פיזיות שונות.

קו המוצרים החדש הזה יוצג בפועל ב-2020, ולפי איקאה הוא אמור בסופו של דבר לכלול גם תומכי שולחן וכיסאות, ואפילו ייצור של של כיסאות ושולחנות משחק מלאים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.