את טכנולוגיית ההטענה האלחוטית ניתן למצוא כיום ברוב המכשירים המובילים. אילו בעבר היינו מסתובבים עם כבל בכיס וצמודים לתקע בקיר, הרי שכיום מספיק להניח את המכשיר את המכשיר על משטח ההטענה והקסם יחל לפעול.

חברת איקאה, יצרנית הרהיטים המובילה, החלה בשיווק רהיטי בית המשולבים עם מטען אלחוטי המשתלב היטב בעיצוב הבית. אחד מהם הוא RIGGAD, מנורת שולחן רגילה למראה בעלת טוויסט מעניין: בבסיסה של המנורה קיים משטח טעינה אלחוטי בתקן Qi. עד כמה העניין אפקטיבי והאם סופית ניתן להיפרד מהכבלים?

לא תדעו שזה שם

עיצובה של המנורה נראה סטנדרטי לחלוטין. בבסיסה של המנורה נמצא את משטח הטעינה עצמו עשוי מעץ בעל גוון טבעי עם אזור מודגש להטענה, כאשר בקצהו האחד של הבסיס נמצא את שקע החיבור לחשמל ובקצהו השני יציאת USB דרכה נוכל להטעין מכשירים נוספים. הזרוע, המתחברת לבסיס בקלות בהרכבה הראשונית, עשויה ממתכת ובעלת גימור בצבע לבן וניתנת לתנועה חופשית, ואילו נורת ה-LED מספקת אור לבן הבוהק בעוצמה ומעניק לחדר או לכל מקום אחר בו הצבנו את המנורה מראה קצת אפלולי ונסתר.

Ikea RIGGAD wireless charge iphone qi 2

איקאה מבטיחה שהמנורה תומכת בכל המכשירים בעלי טכנולוגית הטענה אלחוטית Qi וגם אם לא ניתן לרכוש כיסוי מתאים בנפרד המוצע למרבית המכשירים. מכיוון שכותב שורות אלו משתמש במכשיר האייפון 6s, שאינו ניחן בטכנולוגיה המדוברת, קיבלנו בנוסף גם כיסוי מתאים אותו יש להלביש על המכשיר טרם הטעינה. אף שהנרתיק עצמו מעט מגושם ומעבה את המכשיר, הוא נעים למגע ושילוב של הפלסטיק עם הגומי יוצר תחושה נעימה ביד אך יחד עם זאת גם לא מחליקה. טוב עשתה איקאה שציידה את הכיסוי העבה גם ביציאת 3.5 מ"מ וכן ביציאת microUSB פשוטה – כך שגם אם יש לך אייפון ואין ברשותכם כבל הטענה מסוג Lightning – ניתן להטעין אותו עם כבל microUSB סטנדרטי שיש לאחד החברים שלכם.

קרא עוד:  האוזניות נטולות החוטים החדשות של LG מנקות מחיידקים בזמן טעינה

שבוע נטול כבלים

בחנו את המנורה במשך שבוע שלם והתוודענו לעולם ללא חוטים, אז איך זה במציאות? תלוי. מכיון שחסרונה של הטכנולוגיה טמון בעובדה שהמכשיר חייב להיות בנקודה ספציפית, כלומר אזור הטעינה של משטח הטעינה חייב להיות באזור הטעינה של הטלפון שלנו, קל מאוד לקום בבוקר ולגלות שהטלפון נשאר ללא סוללה כשלילה לפני כן חשבתם שהנחתם את המכשיר כראוי. לכן אנו נדרשים להקפיד ולהסתכל כי אכן המכשיר מטעין לפני שאנו עוזבים לעיסוקנו וזה לא באמת "לזרוק את הטלפון בטעינה" כפי שהיינו רוצים לדמיין זאת. בנוסף, משך הטעינה איטי למדי, שכן למרות כי המנורה מבטיחה לספק עד 2 אמפר, בפועל המכשיר נטען רק בכחצי אמפר עד אמפר אחד בלבד עקב מגבלות הטכנולוגיה.

Ikea RIGGAD wireless charge iphone qi 3

לאחר לילה שלם של טעינה המכשיר מתחמם במקצת, לכן עדיף להניח לו להתקרר למשך כמה שניות טרם השימוש בו אבל אל דאגה: לא מדובר בהתחממות שתוביל לכוויה, אך כן תיצור תחושה לא נעימה ביד כאשר הוצאנו את המכשיר מהבסיס. כבונוס, בבסיס המשטח משולבת גם יציאת USB סטנדרטית לטעינה של שלל מכשירים וגאדג'טים שונים. אנחנו לדוגמה השתמשנו בה כדי להטעין את ה-Apple Watch שלנו בזמן שהטלפון נטען במקביל. חביב ביותר.

למי מתאימה המנורה המטעינה? קשה לומר. מחד, המנורה תוכל להתאים למי שחזר לאחר יום עבודה ארוך ולא בדיוק מעוניין להתחיל לחפש את הכבל ופשוט "לזרוק" על משטח הטעינה (רק אל תשכחו להניח את המכשיר בדיוק בנקודה) והיא מספקת מעין מקום מרוכז בו אנו טוענים את הגאדג'טים שלנו. מצד שני, עקב מגבלות הטכנולוגיה, מדובר בטעינה איטית במיוחד, המתאימה בעיקר למי שמשאיר את הטלפון כל הלילה בטעינה.

קרא עוד:  איידיגטל מציעה שירות תיקונים ל-iPhone או ל-iPad החל מ-40 שקלים לחודש

את המנורה ניתן לרכוש בעלות של 395 שקל בחנויות איקאה ועבור הכיסוי Vitahult המותאם נשלם עוד 95 שקל. החברה גם מציעה עוד שלל מוצרים כמו משטח טעינה אלחוטית (NORDMARKE) ב-175 שקל, שולחן צד עם מטען אלחוטי (SELJE) ב-320 שקל, מנורה עומדת (VARV) עם מטען אלחוטי ב-650 שקל ועוד מוצרים משלימים.