יצרנית הריהוט השוודית איקאה (Ikea) שיתפה פעולה עם יצרנית הרמקולים האיכותית סונוס (Sonos) כדי להציג סדרת רמקולים חדשה בשם Symfonisk (סימפוניסק, מלשון סימפוניה).

לעת עתה, מדובר בזוג רמקולים איכותיים שנועדו להשתלב בעיצוב הבית, בלי להתבלט יותר מידי. הראשון הוא רמקול מנורת שולחן, כאשר הרמקול חבוי בתוך מעטפת בד אופנתית ונושא נורה מעוצבת המאירה את החדר. אפשר למקם אותו על שולחן ואף אחד לא ישים לב כי מדובר כלל ברמקול.

המוצר השני הוא רמקול מלבני רחב, אותו ניתן לתלות על הקיר לאורך או לרוחב. במידה והוא תלוי לרוחב, אף אפשר להניח עליו חפצים אישיים. לחלופין, אפשר להניח אותו במצב עומד על מדף ספרים קיים או לתלייה על הקיר, בהתאם לצורך.

"ידענו מלכתחילה שאנחנו רוצים לקרוא תיגר על האסתטיקה המסורתית של מוצרי ההיי-טק", אמרה איינה ווריוויירטה, מעצבת המנורה באיקאה שבשבדיה. "רמקול המנורה מיישם חלקית את הרעיון של כוונתנו – מוצר אחד שמפיץ אור חם בשילוב עם קול".

שני המוצרים כוללים זוג דרייברים, רמקול לצלילים נמוכים (Tweeter) ולצלילים נמוכים (Mid-woofer). הם מתחברים לרשת באמצעות WiFi, כך שניתן להזרים אליהם מוזיקה ולשלוט בהם מרחוק בשימוש אפליקציית סונס וכן לחבר מספר רמקולים יחדיו לשמע איכותי אף מהטלוויזיה. הם תומכים ב-AirPlay 2 להזרמת מוזיקה, אולם אינם תומכים במסייעת וירטואלית כי אין בהם מיקרופון.

המחירים מתחילים ב-99 דולר לדגם הקטן ו-179 דולרים לדגם המנורה. ההשקה מתוכננת לאוגוסט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.