באתר iFixit, המתמחה במבחני פירוק והרכבה (כמו גם עצות לתיקון) של מכשירי אלקטרוניקה, פורסמו תוצאות הבדיקה שנערכה לדגם החדש של אוזניות ה-AirPods האלחוטיות מבית אפל (Apple). המסקנות אינן מבשרות טובות: לפי iFixit, גם הדגם החדש של ה-AirPods בלתי ניתן לתיקון, וזוכה לציון המפואר 0 מתוך 10.

הן האוזניות עצמן והן מארז הנשיאה והטעינה שלהן, עשויות כיחידה אחת שכמעט כל רכיביה מוחזקים במקומם באמצעות דבק. התוצאה היא מוצר שאין כמעט שום דרך לפרק מבלי לגרום לו נזק, בין אם כזה שפוגע בחזותו החיצונית, או הופך אותו לבלתי שמיש לחלוטין. ב-iFixit לא מצאו כל דרך להחלפת הסוללות באוזניות מבלי לשבור אותן, וסבורים שגם לטכנאי אפל אין שום דרך שיוכל לאפשר זאת.

התוצאה, אם כן, היא מוצר שכמעט כל תקלת חומרה תביא להשלכתו לאשפה – הוא לא ניתן לתיקון או למחזור. מה שבנוסף הם מצאו כי הרכיבים הפנימיים אטומים יותר, זאת במטרה לשמור עליהם מפני זיעה וחדירת נוזלים.

מעניין לציין כי מספר ימים קודם לכן ערך האתר מבחן דומה לאוזניות ה-Galaxy Buds של סמסונג (Samsung), אף הן אוזניות אלחוטיות אותן השיקה החברה לאחרונה. מבחן זה הסתיים באופן חיובי הרבה יותר, עם ציון של 6 מתוך 10, וקביעה כי באמצעות הכלים הנכונים ובעבודה עדינה ומדויקת, בהחלט אפשר לפרק את האוזניות של סמסונג מבלי לגרום להם נזק, להחליף חלקים ולתקן אותן באופן עצמאי, לרבות החלפת הסוללות.