האם מיקרוסופט (Microsoft) ייצרה את המחשבים החדשים שלה, Surface Laptop, כך שהם יהיו בלתי ניתנים לתיקון? גם אם זה קרה בכוונה או שלא, האתר iFixit, שבודק באופן מתודי את יכולת וקלות התיקון של מכשירים בתחום המחשוב והטלפוניה, העניק לראשונה בתולדותיו את הציון 0 העגול למחשב הנייד החדש של מיקרוסופט.

למעשה עד היום העניק האתר רק פעמיים ציון של 1, מתוך 10 כמובן. אחד מהמקרים האלה שייך לאחד הדורות הראשונים של ה-Surface Pro והשני ל-HTC One מ-2013.

האתר הסביר היטב מדוע לא ניתן לתקן את המחשב הזה, ושככל הנראה הייתה כוונה לכך מראש: פשוט אין ברגים במעטפת החיצונית. בכדי להגיע ל-'שלדת המתכת', חייבים לחתוך בסכין את הבד העוטף, וברגע שעושים זאת מגלים שהוא פשוט מודבק בהרבה דבק, ושלאחר שמסירים אותו לא ניתן להחזיר אותו, אלא רק לזרוק לפח.

גם בפנים אין ברגים. רק דבק, וכמה נקודות החלמה, ושוב, כדי להפריד את החלק העליון של המחשב, שיוצא יחד עם המקלדת ועם משטח השליטה, צריך לדעת להשתמש בסכין יפנית, ובצורה טובה.

ולא צריך לשאול אם מדובר בהרבה דבק או בהרבה מאוד. התשובה מגיעה מהאתר העצמו שמכנה את המחשב החדש של מיקרוסופט, בהיבט של אפשרות התיקון, "מפלצת עמוסת דבק".

ודרך אגב, כדי להגיע לסוללה, במקרה שצריך להחליף אותה ומה שנחשב לאחת מפעולות התיקון הבסיסיות ביותר, צריך לשלוף את לוח האם לחלוטין. וצריך לחשוב גם על היבט נוסף: מה הסיכויים לפרק את המחשב לחלוטין, כדי להגיע לסוללה לקויה, עם כל חלקיו ומרכיביו, בלי לגרום נזק?