השקעתם עשרות שקלים בכיסוי ראוי לסמארטפון שלכם וגם מגן מסך בכדי שחלילה המסך לא יישרט. אולם, הרגע ממנו חושש כל משתמש מתחיל ומתקדם כאחד, הגיע: הסמארטפון נתקל ברצפה החשופה והתפרק לגורמים במקרה הטוב או שסתם עבר עליו יום רע ופשוט לא בא לו לשתף איתכם פעולה.

לעתים, ביקור "שגרתי" במעבדה הקרובה עלול להסתכם בנזק של כמה מאות שקלים במקרה הטוב ואף יותר. האתר המקצועי iFixit שהפך לסטנדרט בכל הנוגע לחשיפת הקרביים של המכשירים השונים, ריכז במקום אחד את כל הצעדים הדרושים על מנת לתקן את המכשיר במדריך מפורט ומצולם, שמיועד גם למשתמשים שאינם בדיוק בעלי ידי זהב.

המדריך מחולק לפי היצרניות השונות ובתוכם סוגי המכשירים, החל ממכשירים ישנים יותר כדוגמת האייפון הראשון (2G) וכלה בסמארטפונים החדשים ביותר כגון ה-Galaxy Note 4 ומכשיר ה-Note Edge שהושק לא מזמן. כיאה לכל מדריך מסוג זה, תחת כל מכשיר ניתן למצוא את כל התקלות השכיחות לסמארטפונים כגון החלפת מסך שבור, החלפת סוללה תקולה ועוד, ומתרכז גם בתקלות פחות נפוצות כגון החלפת מגירת סים ואנטנת קליטה. המדריכים מלווים בתמונות המסבירות צעד אחר צעד כיצד יש להחליף את החלק התקול ובנוסף גם מפרסם קישורים רלוונטים לרכישת חלקי החילוף הדרושים כמו באתר עצמו או באתרי מכירות מעבר לים.

מלבד טלפונים, המדריכים גם כולל הסברים מעמיקים לתיקון מחשבים, קונסולות משחק, טאבלטים, מצלמות ואף מוצרי חשמל לבית כדוגמת מדיחי כלים, מיקרוגל, מגהצים ועוד.

עם זאת, יש לציין כי המדריכים אינם מתאימים למי שאינו בעל רקע טכני (או ידיים שמאליות), היות ומדובר ברכיבים רגישים מאוד שכן כל טעות ולו הקטנה ביותר עלולה לגרום למכשיר נזק בלתי הפיך.

לכניסה למדריכים, לחצו כאן.