האם הדפדפן הבא מבית מדרשה של מיקרוסופט (Microsoft), הלא הוא Internet Explorer 9, יצליח לעצור את הצמצום הכמעט קבוע בנתח השוק של הדפדפן עליו חולם בילי גייטס בלל

קצת יותר מחודשיים וחצי עברו מאז שחררה מיקרוסופט את מהדורת הבטה הראשונה של IE9, וכבר מהרגע הראשון התברר שהיא יציבה לחלוטין ומאפשרת לעבוד כמעט בלי תקלות. עכשיו, מספרים בחברה, הם כבר מרוצים ממספר ההורדות של הבטה. עירית זינגר, שהיא מנהלת תחום חלונות בחטיבת השיווק והתכנון האסטרטגי במיקרוסופט ישראל, אמרה בכנס Tech-Ed 2010, הכנס הענק של מיקרוסופט ישראל שנערך באילת בתחילת השבוע, כי למעלה מ-100 אלף ישראלים כבר הורידו את הבטה מאז השקתה ב-15בספטמבר, ובעולם כולו כבר נרשמו למעלה מ-13 מיליון הורדות.

"כמות ההורדות שהתבצעו הן עדות לעניין הרב שיוצר הדפדפן החדש, ולתהליך בדיקה מואץ של האפשרויות שהוא מציע לאתרים המובילים בישראל, לקהילת המפתחים ובקרב ציבור הגולשים בישראל", אמרה זינגר שהפגינה בזעיר קטן את שביעות הרצון העצמית שבחברה.

בדומה לתהליך שהתרחש עם ההשקה של Internet Explorer 8 בזמנו, מיקרוסופט ישראל עוברת בתקופה האחרונה על 500 האתרים המובילים בישראל, מכל תחום ועניין, כדי לבדוק את התאימות שלהם לגרסה החדשה של הדפדפן. בכל פעם שהיא מגלה אי התאמה כלשהי היא פונה אל בעלי האתר ומציעה דרכים לסדר אותו.

לפי הדו"ח החודשי של Net Market Share השימוש בבטה של Internet Explorer 9 הגיע בנובמבר לנפח של 0.38% מכלל השירות העולמי, אבל בסך הכל מגמת השימוש בכל הגרסאות של IE ממשיכה להצביע על ירידה: מ-59.18% בחודש שעבר ל-58.44% בנובמבר. עם זאת, ממשיכה העלייה בשימוש בגרסה 8.0 של הדפדפן מרדמונד: מ-32.05% ל-32.79% מבחינה עולמית.

קרא עוד:  ועכשיו גם אינסטגרם מתעדכנת עם מצב כהה

וד"א, התמונה דומה אם בודקים את פיירפוקס (Firefox): ירידה בסך השימוש הכולל, אך כבר 1.82% משתמשים במהדורות הבטה של גרסה 4.0 ויש עלייה בשימוש בגרסה 3.6 לכדי 18.17%. מי שצוחקת כל הדרך אל הבנק היא גוגל (Google) עם הכרום (Chrome) שלה: גרסה 7 קפצה מ-2% ל-8% שימוש בנובמבר, באופן כללי יש עוד עלייה נאה לכדי 9.26% מהשוק.StatCounter-browser_version-IL

וכדי לסבר לכם את האוזן, ראו את הנתונים לעיל מהאתר StatCounter לגבי השימוש בדפדפנים השונים בישראל נכון לבוקר יום חמישי: IE 8.0 עם 36.55% (הרבה פחות ממה שהצהירו עליו במיקרוסופט ישראל), כרום 7.0 במקום השני עם יותר מ-20% שימוש, פיירפוקס 3.6 עם כ-16% במקום השלישי, ואילו הבטה של IE 9 כבר צברה לעצמה 0.47% מנתח השוק, כמו הבטה של פיירפוקס 4.0.