אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer), לגרסותיו השונות, הוא עדיין הדפדפן המוביל, ובגדול, בתחום ה-PC. כך עולה מהדו"ח של NetMarketShare לדצמבר 2012. למעשה, הדפדפן מסיים את השנה עם עוד עלייה קטנה ל-54.77%, נתח השוק הגדול ביותר שהיה לו מזה שנה. לפי חברת מעקב השווקים הזו, כרום (Chrome) של גוגל (Google) עדיין נמצא במקום השלישי אחרי פיירפוקס (Firefox) של מוזילה (Mozilla) עם 18.04% ו-19.82% בהתאמה. כל שאר הדפדפנים אינם משמעותיים, במיוחד מכיוון שאפל (Apple) בחרה שלא להמשיך ולהוציא מהדורות חדשות לספארי (Safari).

כשבוחנים את שוק דפדפני ה-PC לפי גרסאות דפדפנים, ולא באופן כולל, מגלים שוב כיצד רבים ממשתמשי חלונות לא דואגים לעדכן את הדפדפן שלהם. לא פחות מ-23.29% עדיין משתמשים בגרסה 8 של אינטרנט אקספלורר, לעומת 21.35% בגרסה 9. שלא במפתיע, לאור מהירות הוצאת הגרסאות של כרום ושל פיירפוקס, הפער מהמקום השלישי גדול יחסית: 15.42% לגרסה 23 של כרום. פיירפוקס גרסה 17 עם 10.74%. שאר הדפדפנים נמצאים הרבה יותר נמוף ומה שמפתיע מאוד הוא שעדיין כמעט 6 אחוזים משתמשים באינטרנט אקספלורר 6 הנורא.

בחינת שוק הדפדפנים מבחינת נקודת המבט הניידת, קרי טלפונים חכמים וטאבלטים, לא משאירה כמעט ספק לגבי השליטה של אפל בשוק. לא פחות מ-60.56% הוא נתח השוק של הספארי בנקודות הבדיקה של NetMarketShare, וזה רחוק מהשיא באוגוסט אז עמד נתח השוק על 66.43%. אז אולי אפשר לומר שמשתמשי iOS גולשים יותר ממשתמשי האנדראויד (Android), אבל הפער עצום – 22.10% לדפדפן ברירת המחדל של אנדרואיד, ירידה של 4% לעומת החודש שעבר. אז הנכון שלאנדרואיד יש מבחר גדול יותר של דפדפנים זמינים, אבל הם לא ממש משמעותיים. ל-Opera Mini 4 לגרסאותיה יש כ-6.5 מהשוק ולפיירפוקס 18 יש 1.75% מהשוק בלבד.