בית חכם חנות iDigital בעזריאלי

במסיבת עיתונאים שערכה היום (ב'), בחנות קונספט חדשה בקניון עזריאלי בתל-אביב הכריזה iDigital (איידיגיטל), יבואנית מוצרי אפל (Apple) בישראל, על כניסתה לתחום הבית החכם.

המערכת החדשה, שפיתחה איידיגיטל בשיתוף עם חברת Green Point הישראלית, תוכל להפוך כל בית לחכם בהתאם לצרכיו האישיים של המשתמש וזאת על-ידי החלפת מתגי תאורה, מתגים לתריסים, דוד חשמלי, מזגנים, מערכת סטריאו ועוד וכן הטמעת חיישנים חכמים ברחבי הבית לבקרה ושליטה בזמן אמת. במערכת ניתן יהיה לשלוט באמצעות שלט רחוק חכם או דרך אפליקציה לטלפון ייעודית דרכה נוכל לשלוט המערכת מכל מקום בעולם. להבדיל מרוב המערכות הקיימות כיום בשוק, המערכת תהיה מבוססת על גלי רדיו עצמאיים (RF) ולא על הרשת האלחוטית הביתית.

המערכת תאפשר ליצור באמצעות האפליקציה תרחישים מיוחדים שיפעלו באופן אוטומטית ללא התערבות המשתמש. כך, למשל, ניתן יהיה כי לקבוע כי בערב (בשעה אותה קבע המשתמש) יידלק האור באופן עצמאי, התריסים ירדו והמזגן יתכבה מעצמו. למעשה, ניתן ליצור אין ספור תרחישים כרצונו של המשתמש, ובנוסף איידייגטל מציינת כי התקנת המערכת תוביל להוזלה של כ-30 אחוז בצריכת החשמל הביתית.

בהדגמה שנערכה היום לעיתונאים, הסבירה איידיגיטל כי התקנת המערכת בבית ממוצע של שלושה חדרים ומינימום 15 מתגים תעלה כ-9900 ש"ח, כולל שלט חכם אליו ניתן יהיה לתכנת את כל השלטים הקיימים היום בבית. התקנת המערכת עצמה תתבצע ע"י מתקין מוסמך של איידיגטל בבית הלקוח בעלות של 4050 ש"ח, הכוללת חמישה רכיבים וכן התקנת מגשר לרשת האלחוטית וההגדרות הראשוניות, כאשר עלות המתקין תעלה כ-1050 ש"ח הכלולים במחיר. רכישת כל רכיב בנפרד, מעבר לחמישה המסופקים, תעלה 550 ש"ח.

קרא עוד:  ביקונקט תשיק את Jabra Elite 85h - אוזניות אלחוטיות עם סינון רעשים

חנות הקונספט הראשונה נפתחה היום בקניון עזריאלי שבתל-אביב, אך ניתן יהיה לרכוש את המערכת והרכיבים בכל אחד מסניפי הרשת עצמה.

איילת צרפתי-רוזן, מנכ"לית iDigital: "מהלך הבית החכם האמיתי יאפשר לצרכן הישראלי לקבל מגוון שלם של פתרונות בתחום הבית החכם בשילוב חווית הקנייה והמומחיות של iDigital. עד כה, האפשרות היחידה ליהנות מחוויה של בית חכם מלא ומותאם לשונות של כל בית, הייתה לרכוש מערכות מורכבות ויקרות שדרשו שיפוץ וחיווט מחודש של כל הבית ולכן חוויה של בית חכם אמיתי היתה נחלתם של האלפיון העליון בלבד".