עוד שתי מפיצות חדשות נוספו לתחרות על מכירת מכשיר האייפון בישראל: סי-דאטה (C-Data) ואיי-דיגיטל (iDigital). האחרונה כבר מפיצת מוצרי אפל בישראל, אולם עד כה איי-דיגיטיל הסתמכה על חברות הסלולר האחרות ואת המכשירים שברשותה היא נאלצה לרכוש מאורנג’. הבשורה הגדולה הגיעה דווקא מכיוון סי-דאטה, יבואנית גדולה בארץ המייצגת מגוון של חברות בתחום הטכנולוגי ותפיץ במקביל לאיי-דיגיטל את מכשירי האייפון והאייפד ישירות לרשתות ולחנויות בישראל, כולל חנויות סלולר, אולם היא לא מתכננת בשלב זה לפתוח חנויות קונספט למכירה ישירה לצרכן, זאת בניגוד לאיי-דיגיטל.

"סי דאטה מברכת את הבחירה של אפל וגאה להיות שותפה של המותג המוביל בעולם.” אמרה טלי חלפון, מנהלת חטיבת אפל בחברת סי דאטה. “עם החדשנות והמובילות של מוצרי Apple והסטנדרטים של סי דאטה בשירות ובאספקה, השמיים הם הגבול מבחינתנו".

איי-דיגיטל תמשיך ותמכור את שלל מוצרי אפל השונים, הן דרך רשת החנויות והן דרך ההפצה.

המחירים לא צפויים לרדת
לחברות הסלולר הגדולות הצטרפו כאמור עוד שתי מתחרות בייבוא של מכשירי האייפון, שכידוע מחירו גבוה בהרבה מהמחיר בארה”ב, אך נתח הרווחים של היבואניות נמוך ממה שניתן לחשוב. עיקר השינוי לצרכן יהיה דווקא בשירות, שכן עד כה רק מפעילות הסלולר היו רשאיות לפתוח את המכשיר ולתקן במידת הצורך, וכעת גם איי-דיגיטל וגם סי-דאטה מקימות כאן מערך תיקונים ושירות במקום.

שתי החברות יחלו בהפצה ומכירת המכשירים החל מיום שישי הקרוב, ה-16 לחודש וכאמור, המחיר יישאר ללא שינוי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.