חברת המחקר IDC פרסמה את הדו"ח הרבעוני שלה על מכירות טלפונים בעולם, ונכון לרבעון השלישי של 2017 סמסונג (Samsung) ממשיכה לשמור על מעמדה בשוק.

לפי הדו"ח, סמסונג מכרה יותר מ-83 מיליון מכשירים ברבעון האחרון, שזו עלייה של 9.5 אחוז מהתקופה המקבילה אשתקד. זאת לעומת הרווחיות של החברה שדווקא ירדו, ככל הנראה בשל עליה במכירות של מכשיריה שוק הביניים שלה עליהם נתח הרווח הוא נמוך יותר וזאת מלבד ההוצאות הרבות סביב פרשת ה-Note 7.

חברת אפל (Apple) ניצבת אחריה עם מכירות של 46.7 מיליון מכשירים, שזו עליה של 2.6 אחוז מהתקופה המקבילה אשתקד ואת חלקה היא יכולה לזקוף ל-iPhone 8. במקום השלישי נמצאת חברת וואווי (Huawei), עם מכירות של 39.1 מיליון מכשירים, שזו עליה של 16.1 אחוז הודות למכשירי Huawei P10 וה-Huawei Mate 9, יחד עם מכשירי ה-Honor 6X וה-Honor 8 בשוק הביניים. את תוצאות המכירות של מכשיר הדגל Huawei Mate 10 שהושק לאחרונה יהיה ניתן לראות רק ברבעון הבא.

החברות הבאות שממוקמות בטבלה הן חברת OPPO עם 30.7 מכשירים ועליה של 19 אחוז מהשנה שעברה הודות לאסטרגיית השיווק החדשה שלה של מכירת המכשירים בחנויות אלקטרוניקה רבות. את רשימת חמשת הגדולים סוגרת שאומי (Xiaomi) עם 27.6 מיליון מכשירים ועליה מרשימה של 102.6 אחוז, אשר הצליחה לכבוש את שוק הטלפונים המתפתח בהודו.