חברת מחקר השווקים IDC מעריכה שקצב הגידול של מכירות הטלפונים החכמים ב-2017 יתחיל לעלות בחזרה, וזאת לאחר שהגיע לשפל של גידול בשיעור של פחות מ-2.5% ב-2016. לפי התחזית של החברה, המכירות ב-2017 צפויות לגדול ב-4.2% ולהגיע לכמות של כ-1.53 מיליארד מכשירים שיימכרו ללקוחות החברות השונות, כשמכשירי האנדרואיד צפויים לשלוט ביד רמה עם כ-85% מהשוק, לעומת כ-14.8% של מכשיריה של אפל (Apple) וכ-0.2% לכל שאר מערכות ההפעלה בשוק.

ויותר מכך, החברה שחררה צפי לחמש שנים קדימה, ולדעתה המכירות של הטלפונים ימשיכו להתקדם עם גידול ממוצע של כ-3.8% לשנה, עד לכמות של כ-1.77 מיליארד יחידות ב-2021.

הסיבה העיקרית לכך שמכירות הטלפונים החכמים מתחילות שוב לעלות יותר לאחר שנתיים של ירידה היא מגמה של החלפת מכשירים חכמים במדינות המתפתחות. הדור הראשון במדינות אלו, כדוגמת סין והודו לדוגמה, נכנס לשוק הטלפונים החכמים עם מכשירים זולים בעיקר, ברמות שוק נמוכות, וכעת יש מגמה של תחלופה למכשירים טובים יותר, יקרים רק קצת יותר, אבל אמינים יותר.

כמו כן צופה החברה התחזקות רבה אף יותר של המכשירים עם המסכים הגדולים, כשעד 2021 היא מעריכה שלמעלה מ-90% בשוק יהיו בעלי מסך בגודל של 5 אינץ' ומעלה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.