נראה שבחנויות אפל בארה"ב הולך להיות לוהט השבוע מכיון שהאייפד החדש מגיע ויהיה זמין לרכישה כבר היום, כך שלא צריך לנחש כי הוא הולך להיות הלהיט החדש. ולמרות זאת, האייפד הוא לא מה שימנע מאנדרואיד לעלות, כך על פי חברת המחקר IDC שפרסמה היום דו"ח עם נתונים שמראים בבירור כי טאבלטים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל צפויים להשתלט על נתח השוק הגלובלי של המכירות עד שנת 2015 ולעקוף את האייפד של אפל (שכיום עדיין שולט בשוק המכירות, אך נמצא בירידה). ב-IDC אומרים כי הצמיחה האחרונה של אנדרואיד הייתה בין השאר מונעת על ידי ההצלחה של ה-Kindle Fire של אמזון שנמכר במחיר זול מאד של $200.

אנדרואיד בעליה
ועכשיו למספרים: אפל מכרה 15.4 מליון אייפדים ברבעון הרביעי של שנת 2011 לעומת 11.1 מיליון ברבעון השלישי אך ירדה מבחינת נתח השוק. החברה החזיקה ב-61.5 אחוזים מנתח השוק במהלך הרבעון השלישי של 2011 וברבעון הרביעי של השנה ירדה ל-54.7 אחוז. נתח השוק של טאבלטים המבוססים על מערכת האנדרואיד של גוגל, לעומת זאת דווקא עולה: במהלך הרבעון הרביעי של 2011 קפץ נתח השוק של אנדרואיד ל-44.6 אחוזים, לעומת-33.24 ברבעון הקודם. "במבט קדימה, צופה IDC שהאנדרואיד תמשיך להגדיל את נתח השוק שלה על חשבון iOS" אלו דברי החברה בהצהרה שמסרה היום.

קרא עוד:  חדש על השולחן: מסך OLED לגיימרים בגודל 55 אינץ'

"כספקית הבלעדית של מוצרי iOS, תישאר אפל דומיננטית מבחינת משלוחי היחידות בעולם", כך אומר טום מיינלי, מנהל המחקר של התקנים ניידים ב-IDC, וממשיך: "עם זאת, המספר המוחלט של ספקי משלוח במחיר נמוך, מבוססי טאבלטים של אנדרואיד, כלומר מערכת ההפעלה של גוגל תשתלט על נתח השוק העולמי עד שנת 2015. אנו מצפים מ-iOS להישאר מובילה בהכנסות בשוק המניות עד סוף תקופת התחזית שלנו (2016) ומעבר אליה."

IDC גם מצאה כי מספר משלוחי הטאבלטים העולמי גדל ב-56.1 אחוזים בין הרבעון השלישי והרביעי של 2011 עד ל-28,200,000 יחידות שנמכרו ברחבי העולם, נתון זה מייצג עלייה של 155% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2010. IDC (ר"ת International Data Corporation) למי שאינו מכיר, היא בין הספקיות הגדולות והמובילות בעולם של מודיעין שוק, מחקר, שירותי ייעוץ, ואירועים עבור טכנולוגיה ותקשורת. החברה מעסיקה מעל 1,000 אנליסטים מומחים גלובלית ואזורית, כך שנתוני החברה נחשבים לאמינים. (מקור)