באירוע שערכה הערב אפל במוזיאון סולומון ר. גוגנהיים שבניו יורק, חשפה החברה שורה של כלים חדשים שנועדו לחזק את מעמדו של האייפד ולהוסיף מספר מסמרים נוספים לארון הקבורה של הדפוס.

בין ההכרזות ניתן לאתר חנות ספרים דיגיטלית חדשה (iBooks 2.0), כלי ליצירת ספרים דיגיטלים אינטרקטיביים (iBooks Author), אפליקציית לימוד אקדמית (iTunes U), וגרסה חדשה לאייטונז שתומכת בכל החידושים האחרונים שניתן להוריד כבר כעת (iTunes 10.5.3).

"החינוך נמצא בתקופה חשוכה"

במילים אלה בחר פיל שילר, סמנכ"ל השיווק של אפל, לפתוח את אירוע ההכרזה של החברה בניו יורק כשהוא מתייחס לנקודות הפתיחה המצויינות של מחשב הלוח של אפל שנהנה מלמעלה מ-20,000 אפליקציות מתחום החינוך ובזמן שמיליון וחצי אייפדים כבר משרתים את תחום זה ממש.

במצגת בעלת מבנה מדוייק לזו שנהג ג'ובס להעביר, תיאר פילר תחילה את המצב הנוכחי והחסרונות שלו: ספרים מודפסים לא מאפשרים ניידות אופטימלית, הם רחוקים מלהיות אינטראקטיביים והחיפוש בהם אחר מידע יכול להיות קשה ומתסכל. על כל אלו מתגבר מכשיר האייפד בקלות: הוא קל ונייד, יכול להכיל כמות בלתי מבוטלת של תכנים אינטראקטיביים והחיפוש בו קל ופשוט.

כך בחרה אפל להציג את העדכון המשמעותי ביותר לחנות הספרים הדיגיטלית שלה שכונתה בפשטות iBooks 2.0. החנות החדשה מגיעה באמצעות עדכון לאפליקציה הותיקה שניתנת להורדה מהאפסטור כבר כעת ומציגה חידושים שמיועדים בראש ובראשונה למכשיר האייפד. iBooks 2.0 נועדה לשדרג משמעותית את חווית המשתמש בספרים האלקטרונים ולאפשר למשתמשים לצפות בסרטים, תמונות ותכני מדיה אחרים בזמן שהם מדפדפים בין הדפים השונים באופן קל ונוח.

קרא עוד:  בלבול? ל-Galaxy Note 10 מסגרת אלומיניום ולא נירוסטה, אבל זה עדיף

וידאו: הצצה ל-iBooks 2.0 (ללא צליל במקור)

על מנת להעניק למחברים, להוצאות לאור, לאנשי חינוך ולכל אדם אחר את האפשרות ליצור ספרים אינטראקטיביים, חשפה אפל סביבת פיתוח חדשה בשם iBooks Author, שזמינה להורדה חינם מחנות האפליקציות למק ותומכת במעבדי תמלילים שונים בינהם iWork של אפל אבל גם בקבצי אופיס של מיקרוסופט ומאפשרת למשתמשים לייצר ספרים אלקטרונים ואינטרקטיביים באופן קל ופשוט בשילוב תמונות, קטעי וידאו ועוד פיצ'רים שמאפשרים לחוות את התוכן באופן מגוון הרבה יותר.

הופכת את האייפד למחברת דיגיטלית

לצד אפליקציית הספרים החדשה הציגה אפל אפליקציה נוספת וחינמית בשם iTunes U שמשמשת למעשה כמחברת וירטואלית ומאפשרת ללמוד מכל מקום ובכל זמן באמצעות מכשיר האייפד. כאן כבר מדובר באפליקציה שנועדה לייצר קשר בין הסגל האקדמי לסטודנטים כשהיא מאפשרת למורים לשלוח הודעות לכיתה, להציג מטלות ולהעביר חומר ספציפי לקראת שיעור או אחריו.

מורים יכולים לנהל באמצעות האפליקציה החדשה את רשימת המקורות לקורס (סילבוס) ולהציג אותה בפני התלמידים, אבל מלבד זאת, כל מי שיוריד את האפליקציה יוכל לקבל רשימת הרצאות בתחומים שונים ישירות אל מכשיר האייפד שלו. אפל מתגאה בכך שלמעלה מחצי מיליון הרצאות כבר זמינות ב-iTunes U לצד קטעי וידאו, ספרים ועוד, שהועלו בתמיכתם של עשרות גופים אקדמיים מ-26 מדינות שונות.

פורסם לראשונה באתר NewsGeek.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.