אם אתם משחקים הרבה במחשב, כנראה שלא צריך להסביר לכם מדוע כדאי לכם להצטייד במקלדת מכנית. אם אתם מאלה שלא משחקים, ייתכן ולא תצליחו להבין מדוע בכלל צריך לחשוב על הוצאות מאות שקלים כדי לרכוש מקלדת. כשקיבלנו את HyperX Alloy FPS לבדיקה, רצינו לבדוק אם יש לה שימושים מעבר למשחקים, האם זו הסיבה היחידה לרכוש מקלדת מתקדמת?

לא רק לגיימרים

אז נתחיל ונספק תשובה כללית מיד על ההתחלה: מקלדת מכנית אינה מיועדת רק לגיימרים. כי גם מי שמקליד הרבה יוכל למצוא מקלדות כאלה כנוחות מאוד לשימוש. למעשה, זה היה הכיוון העיקרי של הבדיקה שלנו,  הקו המנחה – משתמשים שמקלידים המון וגם משחקים מדי פעם.

העיצוב של Alloy FPS של HyperX מבית קינגסטון (Kingston) בסיסי וקומפקטי. כלומר, אין לה משענת או כפתורים נוספים והמסגרת סביבה דקיקה יחסית. זה נחשב ליתרון עבור מי שאוהב גם לקחת את המקלדת אתו, לדוגמה למשחק אצל חבר, וזו גם הסיבה מדוע מצורף לערכה תיק נשיאה מותאם.

המקלדת יציבה מאוד ויושבת היטב על השולחן. הסיבה העיקרית לכך הוא שהיא שוקלת כ-1.1 ק"ג, גם בשל העובדה שהמסגרת עשויה ממתכת חזקה המשפרת את עמידותה. המקשים יושבים על מתגים מבית שרי (Cherry MX) הנחשבים לאיכותיים ביותר שיש כיום בשוק, והם מסוגלים לעמוד בעד 50 מיליון הקשות. לכל מקש בפני עצמו, שלא להתבלבל.

לכל אחד מהמקשים במקלדת יש תאורה אחורית בצבע אדום, עם כמה אפשרויות הפעלה: תאורה קבועה, תאורה שמהבהבת באטיות, נורית המופעלת על כל מקש בנפרד בעת ההקלדה או אפקטים של תאורה קבועים ומשתנים בזמן ההקלדה. בנוסף יש מצב המאפשר לבחור אלו מקשים יוארו בהתאמה אישית וכן לקבוע את עוצמת התאורה. כל האפשרויות הללו נבחרות באמצעות שימוש במקש ה-FN בשילוב מקשי החיצים.

קרא עוד:  המהיר בשוק: ADATA חשפה כונן SSD PCIe 4.0 לגיימרים

החיבור למחשב מתבצע באמצעות כבל מחופה בבד המתחבר לכניסת miniUSB הממוקמת מאחור. לצד כניסה זו יש גם יציאת USB סטנדרטית המשמשת לצורך הטענה של טלפונים או גאדג'טים אחרים. זו רק יציאה חשמלית, כלומר היא להטענה בלבד, וכדי לוודא שהיא מקבלת את ההספק הנדרש, בצד השני בחיבור למחשב, הכבל מתפצל לחיבור USB כפול.

לשחק בלי חשש

עבור הבדיקה בחרנו במקלדת עם מתגים חומים הנחשבים לאפשרות האמצעית מבין הדגמים הקיימים ל-HyperX Alloy FPS. למי שאינו מכיר את הסוגים, נספר בקצרה כי מתגים כחולים מעניקים את המשוב הטוב ביותר אך גם דורשים לחיצה חזקה יותר, ואלה הם גם המרעישים ביותר. הם מתאימים במיוחד למי שמקליד. המתגים החומים פחות מרעישים ורגישים יותר למגע, ואילו האדומים שקטים עוד יותר ונחשבים לרגישים מאוד.

ההקלדה מהנה מאוד. כבעלי ניסיון בשימוש במקלדת שמצוידת עם מתגים כחולים, אשר מהנים ונוחים יותר לשימוש, אנחנו יכולים לומר שהמתגים החומים מספקים את האיזון המתבקש למי שמקליד הרבה וגם משחק. המשוב חלש יחסית בהשוואה לכחולים, אך אלו גם רגישים ומגיבים היטב לכל לחיצה.

Alloy FPS גם מבטיחה שימוש במנגנון Anti-Ghosting ו-N-Key Rollover, כלומר שכל מקש נסרק בנפרד, מבחינת החומרה, וגם לחיצה במקביל על מספר מקשים מזוהה ופועלת ללא השהיות או התנגשויות, פונקציה חשובה בזמן משחק. אפשרות נוספת היא ללחוץ על Fn+F12 כדי לבטל את הפעילות של מקש ה-Windows, כך שהוא לא יגיב אם יילחץ בטעות. מצב זה מסומן עם הדלקת הנורית G.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Book S - מחשב חדש המבוסס על Snapdragon 8cx

המילה FPS בשמה של המקלדת הוא אינו מקרי, וכן, הכוונה היא למשחקי יריות ממבט ראשון (First Person Shooter). בערכת האביזרים שמגיעה עם המקלדת יש שמונה מקשים בצבע אדום להחלפה. אלו הם מקשי הספרות 1 עד 4 ומקש האותיות W, A, S ו-D, המשמשים לרוב במשחקי יריות. כך אפשר לדאוג שהמקשים יהיו בולטים מהשאר, גם בהרגשה – הטקסטורה שלהם מעט מחוספסת, והתחושה נעימה יותר.

לדאבוננו, המקלדת לא מאפשרת תמיכה בהקלטת פקודות מקרו או יצירת פרופילים אישיים ואינה מגיעה עם יישום לשליטה בתאורה או במקשים. חסרון נוסף הוא שהאותיות החרוטות הן באנגלית בלבד ואין לה גרסה מגוירת בעברית. למי שמקליד בהקלדה עיוורת זו כמובן לא ממש בעיה, אבל מי שעדיין מציץ מפעם לפעם כדי לוודא שהוא על המקש הנכון – זה חסרון משמעותי. אבל יש מדבקות.

גזר הדין

במחיר של 475 שקל, HyperX Alloy FPS היא מקלדת מכנית טובה ואיכותית כמעט בלי פשרות. אמנם לא ניתן להחליף בה צבעים ואין בה פקודות מקרו או עברית, אבל היא עולה גם כמעט מחצית מהמחיר של מקלדות ברמת האיכות שלה, כך שמדובר בעסקה משתלמת. רק שימו לב לצבע המתגים שאתם בוחרים עבורכם.

להשיג ברשת KSP או באמזון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.