וואווי (Huawei), בשקט כמעט מוחלט, הוסיפה עוד מכשיר למשפחת ה-P Smart שלה, ועכשיו היא קוראת לו P Smart Pro. מבחינות רבות, במיוחד בהיבט של העיצוב והמראה הכולל, הוא דומה מאוד ל-P Smart Z שהושק מוקדם יותר השנה – וגם כן בשקט – וכמוהו הוא מציע מסך נקי לחלוטין עם מצלמת קופצת שבנויה על מנגנון מכני.

כמו רוב הטלפונים במשפחת ה-P Smart, גם ה-Pro הוא בעצם מיתוג מחדש של מכשירים שמיועדים לשוק הסיני בלבד: Huawei Y9s או אחיו התאום Honor 9X.

באופן לא ממש מפתיע, ההבדל העיקרי בינו לבין Z הוא תוספת מצלמה מאחור, וכעת המצלמה הראשית מציעה חיישן בגדול 48 מגה-פיקסל. למצלמת הרוחב יש חיישן 8 מגה-פיקסל, ואילו מצלמת העומק מצוידת בחיישן 2 מגה-פיקסל. למצלמה הקדמית יש חיישן 16 נגבה-פיקסל.

המסך של Pro זהה לזה של Z והוא בגודל של 6.59 אינץ' ברזולוציית +FHD. המעבד הוא Kirin 710F, כמו במכשיר הקודם, אך הזיכרון הגודל ל-6/128 גיגה-בייט. את זיכרון האחסון ניתן להרחיב בעוד 512 גיגה-בייט לכל היותר. הסוללה נשארה בגודל של 4,000 מילי-אמפר/שעה. יש גם חיישן טביעות אצבע בצד של הטלפון, והממשק הוא EMUI 9.1 – אף מילה על מערכת ההפעלה עצמה.

המחיר הוא כ-350 אירו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.