שלמו כמה שאתם רוצים הוא מודל כלכלי מעניין. מציעים לצרכן מוצר, ואומרים לו לשלם כמה שהוא רוצה. מה שאולי היה נראה רעיון הזוי בשנת 2006, הפך לשיטה החמה במכירה של תוכן דיגיטלי, עם היציאה של האלבום In Rainbows של להקת Radiohead ב2007, כשהצרכנים נדרשו לשלם כמה שהם חושבים שראוי, תמורת קובץ זיפ עם 10 שירים באיכות סבירה, ללא שום נז"ק. משלמים כמה שרוצים, משתמשים כמה ואיך שרוצים. אין דמי תיווך לחברת הפצה, כל הרווחים הולכים ליוצרים, הצרכנים מקבלים מוצר כפי שהיוצר רואה לנכון.

ה-Humble Indie Bundle (האוסף הצנוע) הוא מפעל על טהרת ה"שלמו כמה שאתם רוצים" עם כמה מטרות צדקה. החבילה הראשונה הכניסה תוך שבוע 1.27 מליון דולר, שתמורתם הצרכנים קיבלו 4 משחקי מחשב של מפתחות עצמאיות, ועל כן ה-Indie בשם (Independent). החבילות הבאות הכניסו סכומים דומים, כשעם כל חבילה שיוצאת, המפעל הזה תפס יותר תאוצה, קיבל יותר חשיפה, וכיום כל יציאה של חבילה מלווה בהרבה רעש באינטרנט.

שלשום הושקה חבילה חדשה, הפעם על טהרת משחקים המותאמים לאנדרואיד. כפי שניתן לראות באתר, כרגע אם תשלמו פחות מהממוצע, שעומד ברגע כתיבת שורה זו על $6.33, תקבלו משחקים ופסי קול, ללא שום נז"ק, עם אפשרות להורדה ישירה, ביטורנט וגם סיסמא להורדה דרך הסטים, כשכל המשחקים מתאימים לחלונות, מק, לינוקס ואנדרואיד. ז"א שתוכלו לבדוק את המשחקים על המחשב לפני שאתם מחליטים שאתם רוצים לשחק איתם על הסלולרי, אבל אילו משחקים? מתחת לממוצע, תקבלו את: Fieldrunners, BIT.TRIP BEAT, SpaceChem, UpLink. כשהחבילה רק שוחררה, תשלום מעל הממוצע נתן גם את המשחק Spirits. עכשיו, כפי שקורה לעיתים עם חבילות האינדי, צורפו עוד כמה משחקים, רק שהפעם מדובר במשחקים מקליבר יותר גבוה: World of Goo, Anomaly, Osmos, ו-Edge. רק במחיר של WOG ו-Osmos מחנות ה-Play, אתם יכולים להשיג את כל החבילה, כשהחבילה היא נטולת נז"ק כשבחנות ה-Play הצרכנים תלויים, אמ, בחנות ה-Play.

קרא עוד:  גוגל הכריזה רשמית על Stadia - שירות הזרמת משחקים היישר מהדפדפן

וידאו: אוסף המשחקים מספר 3

אני אישית לא יכול כבר לחכות ולראות מה יהיה הדבר הבא ש Humble Bundle Inc יבשלו לנו, אבל בינתיים, המלצה לי אליכם – שלמו, תורידו ותהנו.