מי שנחשב לקלף הכי חזק בשאומי (Xiaomi) הולך הביתה: הוגו בארה, סמנכ"ל השוק הבינלאומי של היצרנית הסינית הפופולרית, הודיע היום כי הוא יעזוב את החברה בפברואר הקרוב ויחזור לארה"ב. הוא יוחלף על ידי שיאנג וואנג, מנהל השותפים בשאומי.

בארה נכנס לשאומי ב-2013, כאשר עזב את תפקיד סמנכ”ל האנדרואיד בגוגל (Google). לבארה מייחסים את ההצלחתה של שאומי בשוק העולמי, אשר השיקה עשרות מוצרים בשנים האחרונות בתחומים מגוונים. עם זאת, החברה רשמה ירידה במכירות הטלפונים ואף כבר לא נמצאת מבין חמשת הגדולות.

"מה שהבנתי בשנים האחרונות הוא כי דרך מחייתי לקח חלק גדול ממני והשפיע על בריאותי. החברים שלי ומה שאני מחשיב להיות הבית שלי, נמצאים בעמק הסיליקון, שהוא גם הרבה יותר קרוב למשפחה שלי. כשראיתי כמה השארתי מאחור בשנים אלה, ברור לי כי הגיע הזמן לחזור."

שאומי ערכה מספר מסיבות עיתונאים באירופה ואפילו בארה"ב אותם הוביל בארה, אולם מוצריה העיקריים, כלומר מכשירי הסלולר, עדיין לא הושקו מחוץ לגבולות אסיה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.