משחקי ה-Freemium הפכו לדבר שבשגרה, בעיקר כשזה מגיע לסמארטפונים. מפתחים מצאו שיטה טובה וחכמה יותר להוציא כסף מלקוחות – נותנים משחק איכותי בחינם וכאשר מתחילים להתמכר אליו המפתחים מתחילים לדרוש תשלומים נוספים בתמורה להקלות במשחק או בכלל להמשך המשחק. שיטה זו הוכיחה את עצמה כטובה ויעילה יותר מהשיטה הישנה של בקשת כסף עבור משחק.

אחד המשחקים הטובים והמוכרים ביותר בתחום ה-Freemium הוא Dead Trigger 2, משחק בו קוטלים זומבים באמצעות נשקים שונים ומגוונים בכל מיני מקומות בעולם. אחת לכמה זמן המפתחת משחררת עדכון למשחק המוסיף עוד כמה שלבים וכמה נשקים, ומאריכים את אורך המשחק. כמה שבועות אחרי העדכון הגדול האחרון הגיע העדכון הגדול הבא, שמוסיף מספר דברים. העדכון כולל 3 נשקים וכמה זירות משחק חדשות באירופה, רשימת חברים איתם אפשר להשוות הישגים, אפשרות להקליט את מסך המשחק לכמה שניות ולשתף אותו עם חברים (אופציה שזמינה רק למכשירים בעלי יותר מ-512MB של RAM), התווספות חיים אוטומטית (לפני העדכון היה צורך לרכוש ערכות חיים בהם ניתן להשתמש בעת הצורך. כפי שניתן לנחש, כל ערכה כזו הייתה עולה סכום כסף מכובד וכמה דקות יקרות מזמנכם), וניתן מעתה לשדרג את הסדנה הכללית לרמה 9.

במשחק, לכל סוג של ציוד יש אחראי, אותו צריך להעלות בדרגה כדי לקבל ציוד חדש יותר. על מנת להשיג גישה לנשקים החדשים יותר יש צורך להעלות בדרגה את האדם האחראי על הנשקים, דבר שניתן לעשות בקלות ובמחיר זול (בכסף של המשחק ולא בכסף אמיתי). בכל רכישת ציוד או העלאה בדרגה, יש לחכות זמן קצוב (שעלול, לעיתים, להמשך כמה ימים) או שניתן לדלג על זמן ההמתנה בתמורה לכסף של המשחק. ישנם גם נקודות זהב (G), אותן מאוד קשה להרוויח אך בעזרתן ניתן לדלג על זמני המתנה). עם הזמן, הנשקים והציוד הופכים יקרים יותר וזמן ההמתנה הופך ארוך, וכאן מודל ה-Freemium מתחיל לעבוד. ניתן, אם נרצה, להוסיף לעצמנו כסף במשחק על ידי כך שנמיר אותו בכסף אמיתי, בסכומים שיכולים להגיע לכמה עשרות שקלים.

קרא עוד:  המשחק Star Wars: Jedi - Fallen Order הוכרז, יושק בנובמבר

Dead Trigger 2, כולל העדכון האחרון שלו, זמין למשתמשי אנדרואיד ו-iOS בחינם.