השבוע במדור האפליקציות: קבלו חיבוק וירטואלי מחברים, שחקו בלהיט והממכר בנו קולאז'ים בעצמכם ויישום אחד ושימושי שיהפוך את אופן השימוש שלכם בטלפון

HUG! – חיבוק וירטואלי

איך שלא נסתכל על זה, על כולנו עוברים לפעמים ימים רעים במיוחד ואנו זקוקים לעידוד מדי פעם. בין אם זה בסכסוך בין חברים, מריבה עם בן/בת הזוג ועוד. במרבית הפעמים הללו מספיקה מילה טובה על מנת לעודד, אך עם הזמנים של היום בהם ניתן ורצוי להשתמש באמוג'ים למיניהם (ריגשונים, אם תתעקשו) – גם על המילה אפשר לוותר. אז אם כבר בטכנולוגיה עסקינן, למה לא ללכת עד הסוף ולהעניק ולקבל חיבוק וירטואלי?

HUG! הינה אפליקציה חביבה למדי המאפשרת לשלוח חיבוקים וירטואלים. הכיצד, תשאלו? הטריק טמון למעשה בהצמדת הסמארטפון אל ליבו של המשתמש ובמשך הזמן בו המכשיר מוצמד אליו. לאחר מכן, כשהאפליקציה מזהה את זמן החיבוק תוכלו לבחור באיזה חיבוק מדובר (עצוב, שמח, מעודד וכן הלאה), בעזרת הפרצופים החביבים באפליקציה – ולשלוח אותו לחברים בפייסבוק או לאנשי הקשר שלכם שגם להם יש את האפליקציה – ואפילו לסתם משתמשים שגם זקוקים לחיבוק. המקבלים, מצידם, יוכלו לבחור האם לשלוח לכם חיבוק חזרה או להתעלם ממנו ולהמשיך הלאה. מישהו רוצה חיבוק וירטואלי?

הורדה לאייפון

Mr Jump – כשמריו פגש את פלאפי בירד

כולנו מכירים את הרגעים הללו שבהם אנו מוצאים את עצמנו מבזבזים שעות על גבי שעות במשחק ממכר בסמארטפון שלנו ועל הדרך מנג'סים לחברים שלנו מהפייסבוק שישלחו לנו חיים ווירטואלים. אז לאחר שפוצצנו סוכריות קופצניות, חרשנו על מסלולי המרוצים השונים ואפילו גילמנו ציפור שמנסה להתחמק ממכשולים – הגיעה העת למשחק שמשלב בתוכו שני משחקים ממכרים.

קרא עוד:  נגישות בכף ידכם: הטלפון החכם בשירות אנשים עם מוגבלויות

אפליקציית Mr Jump היא מעין שילוב בין המשחק Flappy Bird עליו השלום ומריו השרברב האיטלקי, המעוצב כולו בסגנון משחקי הפיקסל ארט בימי הדוס הנוסטלגי וכולל מספר עולמות. גיבור המשחק היא דמות קטנה וקופצנית שמטרתה להתחמק ממכשולים שונים בעודה על הקרקע. אלא, שבניגוד ל-Flappy Bird המשחק הנוכחי מתבסס על זמן קבוע וריצה קבועה של המשתמש וכולל שתי לחיצות בלבד – לחיצה אחת על מנת לקפוץ ולחיצה ארוכה על מנת לקפוץ גבוה יותר. החידוש במשחק הוא שבמהלכו תתקלו בחפצים שונים שיעניקו לכם כוחות מיוחדים ויגרמו להתמכרות רבה יותר. בשלב הזה, נמדדת התמכרותו של המשתמש האם לפרוש בשיא או להמשיך לשחק: העולמות הראשונים במשחק הינם חינמיים ועל מנת לעבור לשלבים נוספים תצטרכו לשלם סכום של דולר עבור כל עולם. תודו שיש משהו ממכר בחזרה לממשקי הנוסטלגיה.

הורדה לאייפון

Layout – אפליקציית קולאז'ים מבית אינסטגרם

אחד התחומים שהתפתחו בקצב מואץ בסמארטפונים הוא תחום הצילום – ויעידו על כך האפליקציות הרבות המתמקדות ספציפית בנושא זה. אך עם כל הכבוד לתמונה השגרתית, איכותית ככל שתהיה – רבים מאיתנו מעדיפים להוסיף לה ערך מוסף בדמות אפקט הֶדְבֵּק (קולאז').

Layout היא אפליקציית קולאז'ים חברותית במיוחד מבית היוצר של אפליקציית אינסטגרם שכבר הפכה לשם נרדף לשיתוף תמונות חברתית. בעזרת הממשק הידידותי שלה תוכלו לבחור עד תשע תמונות מהן תרכיבו במו ידיכם את צורת הקולאז' המושלמת (שמצומצמת לפי שעה ומציעה שמונה צורות בלבד), אותה תוכלו לשתף ברשתות החברתיות ולשמור ישירות לגלריית התמונות. לתמונות המרכיבות את הקולאז' עצמו תוכלו להעניק מספר אפקטים חביבים כדוגמת היפוך התמונה, השתקפות וסיבוב של 180 מעלות – וכמובן לשנות את מיקומה בסדר. לצד הממשק הידידותי של האפליקציה, מעט מצער אמנם שאינסטגרם עצמה לא טרחה להוסיף אפשרות של הטמעת פילטרים או סטיקרים – שסביר שהיו מקפיצים אותה מעל האחרות.

קרא עוד:  מיליונים הורידו אפליקציה שמבטיחה עדכונים לסמסונג – ושילמו על זה כסף

הורדה לאייפון 

Drupe – האנשים במרכז, לא האפליקציות

למרות השיפור הניכר בממשקי המשתמש במכשירים החכמים, עדיין נדרש זמן רב לבצע פעולות בסיסיות, כגון שליחת הודעה בוואטספ, לנווט למקום מסויים בווייז, או אפילו סתם להתקשר לחבר לאחל לו מזל טוב ליום הולדת אחרי תקופה שלא דיברתם.

אפליקציית Drupe הישראלית היא למעשה תוסף למכשירי האנדרואיד ששם לו למטרה להציב את האנשים במרכז ולא את האפליקציות – הסיבה שלטענת החברה לוקח זמן רב לבצע פעולות תקשורת בסיסיות. בתור התחלה, על-ידי מחווה פשוטה מכל מקום במכשיר, תציב את כל יישומי התקשורת מימין ואת אנשי הקשר ותמונותיהם משמאל, וכל שיהיה על המשתמש לעשות הוא לגרור את איש הקשר לאפליקציה ממנה הוא מעוניין לייצור קשר עימו. כך, לדוגמא, אם נרצה להתקשר לאיש קשר מסוים, יהיה עלינו לגרור את תמונותו לעבר אפליקציית הטלפון והשיחה תתבצע, או, לחלופין, על-מנת לשלוח הודעה בוואטסאפ לחבר קרוב – לגרור את תמונתו על עבר אפליקציית וואטסאפ וחלון השיחה עימו יפתח. האפליקציה פועלת למעשה על כל אנשי התקשורת בהן מעורבים בני אדם כדוגמת אפליקציות מסרים למיניהן, לוח שנה, טלפון, הודעות ועוד – ובנוסף פועלת גם באפליקציית הניווט וייז הישראלית לשם ניווט לכתובתו של איש הקשר וכל זאת על-ידי גרירה פשוטה. באפליקציה גם ניתן לייצור קבוצות אנשים לצורך קיום שיחות ועידה או שליחת הודעה קבוצתית בוואטסאפ.

הורדה לאנדרואיד

 

פורסם לראשונה באתר מאקו

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.