וואווי (Huawei) חשפה גרסה שלישית של Mate 9 (מייט 9), הטלפון החדש שלה. הגרסה החדשה מכונה Mate 9 Pro (מייט 9 פרו), ותמונות של המכשיר החדש הופיעו כבר באתר הרשת החברתית הסינית Weibo. הגרסה השלישית של המכשיר נחשפה באירוע ההכרזה הסיני של Mate 9 והגרסה היוקרתית יותר, לכאורה, Mate 9 Porsche.

למעשה הגרסה החדשה דומה כמעט לחלוטין לגרסת ה-Porsche רק בלי המיתוג היוקרתי, ועם פחות זיכרון אחסון מובנה. הגוף הוא מתכתי ואחוד עם מסך ששוליו הצדדיים קמורים לצדדים כשגם הגב מעט קמור. המסך עצמו מבוסס על פאנל AMOLED ברזולוציית QHD, והוא בגודל 5.5 אינץ'.

המעבד הראשי של המכשיר הוא Kirin 960  בעל עשר ליבות 64 ביט שמלווה בשבב הגרפי החדש של ARM, ה-Mali G71 שמשולב כאן בגרסת ה-8 ליבות שלו. המכשיר מוצע עם 4 או 6 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, בעוד דגם ה-Porsche מוצע עם 6 ג'יגה-בייט בלבד, וזיכרון האחסון המוצע הוא 64 או 128 ג'יגה-בייט, כשהדגם היוקרתי יותר מוצע עם 256 ג'יגה-בייט.

מאחור ניתן למצוא את מערך הצילום כפול המצלמות של לייקה (Leica) עם חיישנים בגודל של 20 ו-12 מגה-פיקסל ועם מבזק לד כפול גוונים וחיישן לייזר למיקוד מהיר. מקדימה המצלמה היא בגודל של 8 מגה-פיקסל. הסוללה של המכשיר היא בגודל של 4,000 מילי-אמפר/שעה ואילו מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.0 עם הממשק הקנייני של וואווי, EMUI 5.0, מעליה. המכשירים יוצעו בצבעים אפור, זהוב ושמפניה.

המחירים? כ-685 דולר עבור מהדורת ה-4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה עם 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, וכ-775 דולר עבור מהדורת ה-6 ג'יגה-בייט עם 128 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון. לשם השוואה, גרסת ה-Porsche, שמגיעה כאמור עם 6 ג'יגה-בייט זיכרון ועם 256 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון עולה כ-1,315 דולר.

ועוד נקודה שצריך לציין: ממש לא ברור אם גרסת ה-Mate 9 Pro מיועדת לחצות את גבולות סין.