אחרי שהיא השיקה שעון חדש הפועל על מערכת שפיתחה בעצמה, עוברת כעת וואווי (Huawei) לשלב הבא לעצמאות מלאה. בכיר החברה ברוס לי אמר כי הם עובדים על מערכת הפעלה המיועדת להוות אלטרנטיבה לאנדרואיד (Android).

את המידע סיפק לי ברשת החברתית הסינית Weibo ביום חמישי האחרון, ובכך מאשר את השמועות והדיווחים על כך שוואווי רוצה להוציא את מערכת האנדרואיד מהמשוואה.

וואווי כבר הביעה בעבר את חוסר רצונה מהאנדרואיד, ככל הנראה בשל הדרישות שגוגל מציבה והעלויות הנלוות לכך. מלבד זאת, וואווי מעוניינת לשמור על בידול במכשיריה ופיתוח עצמאי של כל הרכיבים. כך שבב HiSilicon מתוצרתה מהווה אלטרנטיבה ל-Snapdragon של קוואלקום (Qualcomm).

לא ברור איך צעד כזה יתקבל על ידי השוק והאם לקוחותיה יישארו נאמנים למוצריה גם אחרי המעבר. עם זאת ייתכן כי בשלב הראשון היא תפיץ מכשירים עם המערכת החדשה רק במזרח שם גם ככה שירותי גוגל לא פעילים ויש לא מעט חנויות אפליקציות אלטרנטיבות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.