וואווי (Huawei) הציגה לאחרונה בסין לוח-אם (Motherboard) בעל תושבת המתאימה למעבדי ARM מתוצרת החברה. מדובר בלוח בשם Kunpeng D920S10 , המותאם למעבדים מסוג Kunpeng 920. הכרזה זו מהווה הצהרת כוונות למוכנותה של החברה להשיק מחשבים אישיים המבוססים על מעבדי ARM מתוצרת עצמית, ולא על מעבדי אינטל (Intel) או AMD.

המעבד מיוצר בתהליך של 7 ננו-מטר, מסוגל לפעול במהירות של עד 2.6 גיגה-הרץ ומגיע בתצורות של בין ארבע ל-64 ליבות חישוב. לוח האם תומך בזיכרון DDR-2400 בנפח של עד 64 גיגה-בייט, בחיבור לעד שלושה כוננים קשיחים, שני כונני SSD ושלושה חריצי הרחבה נוספים ממסוג PCIe. כמו כן, כולל הלוח ארבעה חיבורי USB 3.0, שני חיבורי USB 2.0 וחיבור רשת סטנדרטי.

כל עוד מוסיפה ארה"ב לאסור על חברות בשטחה למכור מוצרים או שירותים לוואווי, יכולתה של היצרנית הסינית להתבסס על חומרה המיוצרת במפעליה קריטית. עם זאת, כלל לא בטוח שמעבדי ה-ARM שלה אכן יוכלו לספק ביצועים ברי השוואה למעבדי אינטל, ותוכנות רבות אינן תומכות במעבדים אלו, מה שעשוי להקשות על אימוץ נרחב של הטכנולוגיה. וואווי אומנם מפתחת לפי הדיווחים מערכת הפעלה אלטרנטיבית שתוכל להוות חלופה למוצרים מערביים, אך זו עדיין לא מוכנה להשקה.