בשולי ועידת G20 שנערכה היום ביפן, הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ נפגש עם מקבילו הסיני, שי ג'ינפינג, והוסכם כי וואווי (Huawei) תורשה לחזור ולבצע עסקים עם חברות אמריקאיות.

"חברות יכולות למכור את הציוד שלהם לוואווי, אמר הנשיא טראמפ מבלי להיכנס לפרטים. "אנחנו מדברים על ציוד שאין בו בעיה ביטחונית גדולה", המשיך טראמפ במסיבת עיתונאים שכינס מיד בסיום הפגישה בין השניים.

לעת עתה, הדברים לא מאוד ברורים וטרם ידוע מהם ההגבלות שעדיין נותרו, אולם אפשר להניח כי וואווי תוכל להמשיך ולרכוש רכיבים בסיסיים כמו שבבים של קוואלקום (Qualcomm) או לקבל שירותי גוגל (Google) ואנדרואיד (Android).

נרמול היחסים?

החרם על וואווי, שהוכרז בחודש שעבר, הוא מהלך שנוי במחלוקת. זה התחיל בכך שגוגל הודיעה על הפסקת התמיכה בוואווי וניתוק מכשיריה משירותי האנדרואיד והמשיך בהודעה דומה של יצרניות אמריקאיות אחרות כמו קוואלקום ואינטל. וואווי מצידה המשיך להבטיח עדכונים ובמקביל מפתחת מערכת הפעלה ליום שאחרי.

לבינתיים, בעלי מכשירי וואווי יכולים להיות רגועים. כפי הנראה גם אם יוטלו על החברה מגבלות, אלה לא יהיו קשורים למכשיריה ומערכת האנדרואיד, אלא לציוד תשתית ותקשורת שהחברה מתמחה בזה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.