אחד התחומים שתפסו נתח לא קטן בכנס המובייל בברצלונה ה-MWC 2015, היה המחשוב הלביש. חברות רבות, אשר רובן לא מוכרות הציגו מגוון שעונים ורצועות ספורט, בין החברות המוכרות הייתה חברת וואווי (Huawei) שהציגה לראשונה שעון חכם המבוסס על מערכת ההפעלה של גוגל עבור המחשוב הלביש, ה-Android Wear.

במבט ראשון בשעון ניתן להתרשם מדוע הסקרנות על השעון החדש של וואווי הייתה מאוד גדולה. הוא בעל מסך מגע עגול מלא, לא כמו בשעון החכם של מוטורולה ה-Moto 360, בגודל 1.4-אינצ׳ ברזולוציה של 400×400 פיקסלים ובצפיפות של 286ppi, המקנים לו חדות ובהירות טובה. הוא מבוסס על שבב של Snapdragon במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ, זיכרון RAM בנפח 512 מגה-בייט וזיכרון פנימי לאחסון בנפח 4 ג'יגה-בייט. השעון עמיד למים ואבק והוא כולל שלל חיישנים כמו מד-תאוצה ומד דופק (הנמצא בתחתית השעון)

אל תפספסו

עיצוב השעון מאוד אלגנטי, גימור המתכת המבריקה מקנה יוקרה רבה לשעון יחד עם כפתור הפעלה וכיבוי שממוקם בצורה שתתאים לשעון רגיל ורצועת עור המחוברת אליו אשר נראה כי היא ניתנת להחלפה ע"י כל רצועה שנחפוץ. גם מסגרת המסך דקיקה כך שוואווי ניצלה את כך משטח העליון של השעון עבור המסך. יחד עם זאת יש דבר אחד שלדעתנו מפריע בשעון והוא עוביו הגדול מידי. השעון אומנם מאוד נוח על היד, אך בולט מממנה יותר מידי. זוהי אחת הבעיות העיקריות של השעונים החכמים, בעיקר אלה העגולים כמו השעון של מוטורולה שסיקרנו לא מזמן.

קרא עוד:  וואווי וסמסונג ראש בראש במכירות הטלפונים המתקפלים

מחירו של השעון החכם של וואווי טרם פורסם אך כבר ידוע כי יהיה זמין לרכישה כבר בקיץ הקרוב ביותר מ-20 מדינות בניהם גם ישראל.