למרות שהמשבר המאיים להביא לנתק מוחלט בין היצרנית וואווי (Huawei) ובין גוגל (Google) עדיין לא נפתר לגמרי, עומדת החברה לפי הדיווחים להציג שעון חכם חדש המבוסס דווקא על Wear OS, גרסתה של מערכת ההפעלה אנדרואיד המותאמת למכשירים לבישים, ולא על מערכת ההפעלה Lite OS אותה פיתחה וואווי עצמה לצרכים אלו והשיקה לצד ה-Watch GT לפני מעט פחות משנה.

פרטים מדויקים על מפרטו של השעון החדש טרם התפרסמו, אך וואווי כבר החלה בתהליך אישורו בפני ארגון התקנים הבין-לאומי האחראי על הסדרת מכשירי ה-Bluetooth. שם כבר עובר השעון תהליך של רישוי תחת מספר שמות קוד שונים, בהם שם הקוד CSN-BX9. הסיומת BX9 שמשה את וואווי עבור מכשיר ה-Wear OS הקודם שלה, ה-Huawei Watch 2, ומכאן ההנחה כי מדובר בממשיך דרכו.

בעוד שמסמכי הרישוי אינם חושפים דבר פרט לקיומו של חיבור Bluetooth 4.2, לא יהיה זה כנראה ניחוש פרוע במיוחד להניח שה-Watch 3 יצויד במסך גדול ואיכותי משל קודמו, סוללה גדולה יותר ומעבד חזק יותר – כנראה ה-Snapdragon 3100 של קוואלקום (Qualcomm). מיקום הגיוני וצפוי להכרזה רשמית בעניין יהיה תערוכת האלקטרוניקה IFA, שתיערך בברלין בתחילת חודש ספטמבר הקרוב.