שעון וואווי דור שני

השנה בברצלונה וואווי (Huawei) מנסה את מזלה שוב בתחום השעונים החכמים. לצד Huawei P10, החברה הכריזה גם על צמד שעונים חדש, Watch 2 ו-Watch 2 Classic. שני השעונים מריצים את מערכת ההפעלה Android Wear 2.0 ומצוידים במד דופק, GPS ו-NFC לביצוע תשלומים סלולריים ואפילו מספקים יכולת תקשורת סלולרית. לקחנו אותם לסיבוב קצר על היד.

Watch 2 הוא בעל עיצוב ספורטיבי עם גוף העשוי פלסטיק קשיח המזכיר את שעוני ה-G Shock של קסיו (Casio). גימור הגומי הקשיח נראה בולט מאוד ככזה המתאים כמובן לספורט. הרצועה מחוספסת מסיליקון ורחבה יחסית, כאשר בדגם זה יש גם חריץ SIM המתחבא בתוכו ורק לאחר הוצאת הרצועה מתגלה המגירה הזעירה.

Watch 2 Classic לעומתו נראה הרבה יותר אלגנטי, אך אם משווים את הדגמים החדשים לשעון ה-Watch שהוצג ב-2015 מגלים כי השעונים החדשים גדולים יותר ובעלי מסך קטן יותר. הוא מגיע עם רצועת עור איכותית ומתהדר בכתר ספרות, תוספת חדשה המטשטשת את הגבול בין שעון קלסי לשעון חכם. בנוסף, בגוף השעון יש שני כפתורים פיזיים כשהעליון משמש לחזרה למסך הבית ופתיחת רשימת האפליקציות והתחתון להפעלת מצב המעקב אחר אימון – אפשרות שמתאמנים ימצאו כשימושית במיוחד.

וואווי בחרה כאמור להקטין במעט את המסך, לגודל 1.2 אינץ' – במקום 1.4 אינץ' בקודמו. לטעמנו מדובר במסך קטן אך למרות הגודל הקטן הצלחנו, באופן מפתיע, להקליד הודעת תשובה במקלדת המלאה שהוצגה על המסך, אחת היכולות החדשות שמביאה עמה Android Wear 2.0. מלבד זאת לשני השעונים מפרט דומה כמו מערכת-על-שבב Snapdragon 2100, מד דופק ו-GPS המיועדים למעקב בעת ביצוע פעילות גופנית ותקשורת NFC לשימוש במערכות תשלום סלולרית או ליתר דיוק Android Pay, שירות התשלומים הסלולרי של גוגל.

Watch 2 ו-Watch 2 Classic של וואווי השאירו אותנו עם טעם מעורב: מצד אחד יכולות ניתור פעילות ספורטיביות והיכולת לעבוד בצורה עצמאית עם שלל חיישנים ותקשורת סלולרית, אך מאידך אלו מצוידים במסך קטן יותר אך בגוף גדול יותר. בסך הכל העיצוב הוא מה שאולי קובע, ובזה הם מקבלים ציון גמר מצוין.