בכיר בוואווי (Huawei) הפתיע את המשתמשים והודיע כי החברה תשחרר עדכון לאנדרואיד 9.0 ל-9 דגמים כבר ביום שבת הקרוב, כך מדווחים אתרים בסין.

מנהל פעילות הצרכנים בוואווי הודיע ברשת החברתית הסינית Weibo כי החל מיום שבת יוכלו משתמשי הדגמים P20, P20 Pro, Mate10, Mate10 Pro, Mate10 Porsche Design, Mate RS Porsche Design, Honor 10, Honor View 10 ו-Honor Play להוריד את העדכון ל-EMUI 9.0, המבוסס על אנדרואיד 9.0.

עם זאת, לא מדובר בעדכון המיועד לכל המשתמשים: בשלב הראשון יוצע העדכון לאלה שנרשמו להתנסות בעדכונים מוקדמים דרך אפליקציית HiCare הכלולה במכשירי וואווי. לאחר תקופת הבדיקה, צפויה וואווי לשחרר את העדכון בהדרגה, כאשר לפי דברי החברה באירוע ההכרזה על Mate 20, הוא יגיע תחילה למכשירי P20 ו-P20 Pro בינואר 2019 ול-Mate 10 בפברואר 2019. מכשירים ישנים יותר של החברה יזכו ברובם לעדכונים מינוריים יותר, שישאירו אותם עם גרסה 8 של אנדרואיד ושל ממשק המערכת של וואווי.

בין השיפורים הצפויים ב-EMUI, שכבר נמצא במכשירי Mate 20 שהחלו להגיע לרוכשים בישראל לפני כשבוע, ניתן למנות הפעלה של אפליקציות ברקע בשעות או תנאים בהם המשתמש צפוי להיכנס אליהן, כך שזמן העלייה שלהן יתקצר משמעותית; שימוש חכם יותר במעבד כדי לזרז ביותר מ-10% גם הפעלת אפליקציות שלא הוכנו מראש ברקע; האצת גרפיקה משופרת למשחקים; תפריט הגדרות פשוט יותר; וכמובן גם התכונות המובנות באנדרואיד 9, הכוללות התאמה של צריכת הסוללה ובהירות המסך לחיי סוללה מקסימליים ונראות מוגברת בשמש, עיצוב חדש לממשק ההתראות, ניהול הזמן המבוזבז על האפליקציות השונות ועוד.

קרא עוד:  ממתינים למכשירים המתקפלים? לא לפני סוף השנה