גם וואווי (Huawei) רוצה חלק בנתח השוק ההולך וגדל של המחשוב הלביש ושעות לפני יריית הפתיחה של תערוכת הסלולר שנערכת בברצלונה הכריזה החברה את ה-TalkBand B1, רצועה חכמה שהיא גם אוזניית בלוטות'. 

שמעות אודות השעון החכם של החברה צצו עוד בתחילת החודש, ועתה שעות לפני הפתיחה הרשמית של תערוכת MWC הכריזה החברה על השעון החכם שלה, ה-TalkBand B1. אם כי היצרנית הסינית לא מכנה אותו שעון חכם אלא רצועה חכמה וצבעונית הכוללת מסך OLED גמיש בגודל 1.4-אינצ' שגם מתפרק ויכול לתפקד כאוזניית בלוטות'. הרצועה החכמה תתמוך במערכות הפעלה אנדרואיד ו IOS ,מתקשרת עם המכשיר בתקן בלוטות' 4.1 וניתן לזווג בין הרצועה למכשיר באמצעות NFC.

TalkBand-B1

הרצועה החכמה לא מוגבלת רק ליכולות הללו והיא כוללת גם מד-צעדים, מד מרחק ומד קלוריות. בנוסף, הרצועה משמשת כמכשיר לניטור השינה ועל-פי מחזורי השינה מכוונת את השעון המעורר. הרצועה כוללת סוללה בנפח 90mAh ועל-פי נתוני היצרנית היא תספיק לכ-6 ימים רצופים ללא טעינה. בהודעה לעיתונות נכתב כי הרצועה תושק בסין, יפן, רוסיה מזרח-אירופה והמזרח התיכון.

מההתרשמות הקצרה שלנו יש לציין כי היא אמנם נוחה ביד, אולם המסך כהה מידי ובאור חזק (שמש) כפי שהיה בתערוכה (ובסרטון בהמשך), קשה מאוד לראות את הכתוב. האיכות בנייה טובה אם כי לא פעם כיסוי האוזנייה התפרק לנו. באם מדובר במוצר זול, אז הוא בהחלט יכול להיות גם שימושי.

קרא עוד:  גוגל נפרדת ממשקפי ה-Glass המקוריים עם עדכון אחרון


-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.