חשבתם שנגמר? רק בערך מתברר. וואווי (Huawei) מסרה בשבוע שעברה שהיא מחכה להודעה רשמית של גוגל (Google) ומשרד המסחר האמריקאי שהיא חוזרת לספק לה אנדרואיד והיא ידעה למה. למרות שלכאורה, לאחר פגישה בוועידת G20 בין הנשיא האמריקאי דונאלד טראמפ לנשיא הסיני שי ג'ינפיג החרם על וואווי הוסר, אבל מתברר שזה לא ממש מדויק.

טראמפ אמנם הודיע שהוא יאפשר לחברות אמריקאיות להתחיל למכור שוב סחורות ושירותים לוואווי, אבל היא לא הוצאה באופן רשמי מרשימת החברות המוחרמות שלחברות אמריקאיות אסור לעשות עמן עסקים. טראמפ פשוט יוציא רישיונות לחברות שיגישו בקשה מיוחדת לעשות עסקים עם וואווי, ובעצם יאפשר להן לעקוף את החוק לתקופת מה לפחות.

החברות שיגישו בקשה לא יקבלו אישור באופן אוטומטי – כל בקשה תיבחן דרך העיניים של הביטחון הלאומי, וכנראה שוואווי לא תוכל להתחיל למכור ציוד להקמת רשתות 5G בארצות הברית. זה עדיין יהיה לה כואב, אבל פחות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.