בתערוכת MWC 2019 שנערכה בברצלונה הכריזה וואווי (Huawei) גם על אלמנט תוכנה חדש בשם Huawei Share המאפשר לשתף תכנים בין הטלפונים ומחשבי ה-MateBook של החברה בנגיעה.

היכולת החדשה מאפשרת לשתף תכנים כמו תמונות, קבצי מלל וגזירי טקסט היישר מהמחשב אל הטלפון ולהפך. כדי להפעיל את התכונה יש להיכנס עם חשבון וואווי למחשב MateBook ולהפעיל את חיבור ה-WiFi וה-NFC בטלפון.

בביתן של וואווי התנסנו ביכולת המדוברת. העברנו בין המכשירים קבצי ווידאו ותמונה על ידי הנחת הטלפון על האזור הייעודי המסומן על המחשב. הקבצים עברו במהירות כשגם תמונות ברזולוציה גבוהה או קבצי ווידאו עברו כמעט באופן מיידי. לפי נציג של החברה קצב העברת הנתונים המרבי עומד על מהירות של 30 מגה-ביט/לשנייה.

על ידי 'שקשוק' מכשיר הטלפון והנחתו על האזור הייעודי ניתן לשקף ולהקליט למכשיר הטלפון את הנעשה על מסך המחשב.

Huawei Share מאפשרת לשתף גזירי טקסט בין מכשיר הטלפון למחשב. זה אומר בפועל שמילים או משפטים המועתקים אל לוח הגזירים במחשב או במכשיר הטלפון זמינים להדבקה בשני המכשירים.

למעשה מדובר בגרסה של וואווי ל-AirDrop של אפל (Apple) המאפשרת לחבר בין מכשירי iOS למחשבי Mac מבוססים macOS High Sierra ומעלה, או ל-Net Share אשר מחברת בין מכשירי Windows 10 Phone למחשבים מבוססי מערכת ההפעלה Windows 10.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.