האם וואווי (Huawei) תציג בקרוב את ה-Mate 9 (מייט 9)? כך לפחות לפי ההשערות לקראת האירוע שייערך ביום חמישי, ה-3 לנובמבר במינכן שבגרמניה. מי שיוביל את האירוע הוא מנכ"ל החברה ריצ'רד יו (Richard Yu).

וואווי לא רמזה דבר בהזמנה, אך כל הדיווחים בתקופה האחרונה הם על מכשיר הדגל הבא של החברה, Huawei Mate 9 שיגיע כשנה אחרי קודמו. עד כה ולפי הידוע, Mate 9 צפוי להיות מכשיר לשוק הגבוה ולהציג מפרט מתקדם ביותר. בין היתר הוא יכלול מסך בגודל 5.9 אינץ' ברזולוציית Quad HD לצד שבב עם מעבד מתומן ליבות מדגם Kirin 960 החדש מתוצרתה של החברה בתדר 2.8 ג'יגה-הרץ.

גם זיכרון העבודה (RAM) של ה-Mate 9 יגדל והוא יוצע בנפח בין 4 ל-6 ג'יגה-בייט לצד זיכרון אחסון בנפח של לפחות 64 ג'יגה-בייט ועד 256 ג'יגה-בייט. על סוללתו נאמר כי היא בעלת הספק 4,000 מיליאמפר/שעה והוא יריץ את גרסת אנדרואיד 7.0 נוגט (Android 7.0 Nougat) היישר מתוך הקופסה, כאשר על גביה ממשק EMUI, שגם לגביו קיימת ציפייה שיעבור עדכון רחב.

Mate 9 Leake
כך ייראה Mate 9?

פרט מעניין נוסף שדווח בנוגע ל-Mate 9 ואף זכה לאישורים בתמונות שדלפו הוא שייתכן והמכשיר יאמץ בחלקו האחורי זוג מצלמות שפותחו עם חברת המצלמות הגרמנית לייקה (Leica), שהוצגו לראשונה לצד ה-P9, כאשר הפעם הרזולוציה תגדל ל-20 מגה פיקסל. אופן הפעולה של זוג העדשות, יהיו לפי הערכות זהה ל-P9. כך עדשה אחת היא בעלת חיישן צבעוני והשנייה בעלת חיישן מונוכרומטי (שחור / לבן) המסייע לתפוס יותר אור וכן מגביר את הניגודיות בין אור וחושך. מצלמתו הקדמית של המכשיר צפויה להיות בעלת חיישן 8 מגה פיקסל.

קרא עוד:  וואווי מגיבה לחרם של גוגל: נמשיך לעדכן את כל המוצרים

טרם ידוע מועד השקת המכשיר לחנויות או מחירו, אך הציפייה היא שבמידה ויוכרז בנובמבר- ניתן יהיה לרכוש אותו כבר בדצמבר הקרוב ויגיע במספר צבעים- אפור, חום, ורוד, זהב, שחור ולבן.