למרות הפרסום השלילי והחרם של ממשל טראמפ, נראה כי הרבעון האחרון היה דווקא מוצלח מבחינתה של וואווי (Huawei): עליה של 24% בהכנסות בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

אם מסתכלים על הנתונים מתחילת 2019, היא קפצה ב-26% בהכנסות, וסך של 185 מיליון טלפונים שנמכרו. בכלל מהנתונים עולה כי וואווי נמצאת בעליה חדה כבר מספר שנים, וזה לא ממש מפתיע: בשנה שעברה היא הצליחה לעקוף את אפל (Apple) ולהגיע למקום השני במצעד יצרניות הסלולר.

עם זאת, לא הכל ורוד: החברה צופה כי החרם האמריקאי שלא מאפשר לה לרכוש מוצרים ושירותים תוצרת ארה”ב, יגרום לנזק המוערך בין 10 ל-30 מיליארד דולרים. המכשיר האחרון שהשיקה, ה-Mate 30, מגיע ללא חנות האפליקציות של גוגל (Google) כך שהסבירות שיימכר גם במדינות מערביות כמו באירופה או גם כאן בישראל – קלוש ביותר.

וואווי עובדת במקביל על הטמעת תשתיות לרשתות דור 5 בסין, זאת לקראת תחילת העבודות להקמתן ברחבי העולם. כיום היא נחשבת לבין המובילות באירופה בתשתיות סלולר וכי החשש של החברה שהחרם עשוי לפגוע בחוזים שכבר נחתמו עם מפעילות סלולר רבות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.