היצרנית הסינית וואווי (Huawei) הכריזה בתערוכת CES 2018 על פתרון להקמת רשת אינטרנט אלחוטית ביתית המבוססת על פריסת ״אריג״ (Mesh), המאפשרת הרחבת הרשת לכל חלקי הבית באמצעות התקנים קומפקטיים. וואווי היא אומנם לא החברה הראשונה להציג מוצר צרכני בתחום זה, אך לטענתה המוצר שלה – Q2 שמו – הוא המהיר והנוח ביותר לשימוש עד כה.

״אנו משדרים היום יותר תוכן מאי-פעם בעבר, יותר מוזיקה, יותר סרטים ויותר מדיה חברתית למכשירים רבים יותר, מה שהופך רשת אינטרנט אלחוטית יציבה לצורך בסיסי״ הצהיר מנכ״ל וואווי, ריצ׳ארד יו. ה-Q2 עומד בדרישות הללו בזכות אות WiFi עוצמתי, המסוגל לטענת החברה לעבור דרך קירות ומחסומים פיזיים אחרים. את יחידת הבסיס ניתן להפעיל ולהגדיר בחמישה צעדים קלים, ויחידות המגבר המתווספות אליה יוגדרו באופן אוטומטי לחלוטין מייד עם החיבור לחשמל.

המערכת תומכת בחיבור של עד 192 מכשירים שונים במקביל, במהירות מקסימלית של עד 1867 מגה-ביט בשנייה. אלגוריתם ייחודי אמור להגן על הרשת מפני ניסיון לחדירה חיצונית, מלבד ההגנה הסטנדרטית של סיסמא והצפנת מידע. ניתן יהיה לרכוש את ה-Q2 במגוון חבילות הכוללות מגוון שונה של יחידות בסיס ומגברים, החל מיחידת בסיס בודדת ועד לחבילה הכוללת בסיס ושני מגברים. המחיר המומלץ מתחיל ב-219.99 דולרים לבסיס ושני לוויינים.

בארץ נמכר פתרון אחר, TP Link Deco M5 במחיר דומה.