אם הפרשה סביב החרם האמריקאי לא מספיקה, וואווי (Huawei) נתפסה כשהיא מציגה פרסומות במסך הנעילה של מכשיריה, באופן בולט ולא ממש ידידותי.

בדיון שעלה ב-reddit (וגם כאן), התלוננו משתמשים כי הם מקבלים פרסומות בעת פתיחת המכשיר מנעילה. המודעות מוצגות על הרקע כחלק המוטמע בממשק המערכת, זאת כאשר מוגדר מצב 'נעילת מגזין' (Magazine Unlock), אפשרות המחליפה את הרקע באופן אוטומטי בכל הדלקה של המסך.

במקרה המתועד נראה הלוגו של אתר התיירות Booking.com, כאשר בחלק מהמקרים מוצגת גם הצעה לקבלת הנחה עם קישור לאתר בחלק התחתון של המסך. "וואווי הפכה את רקע הנוף האקראי על מסך הנעילה לפרסומת", התלונן אחד המשתמשים בציוץ בטוויטר.

עד כה דיווחו על כך משתמשים בארה"ב ובאירופה, אולם ככל הידוע המודעות מוצגות ללא קשר לסוג המכשיר או האם אפליקציית Booking מותקנת או לא. במענה לאחד המשתמשים ענו וואווי בגרמניה כי אפשר להפסיק את תצוגת הרקעים על ידי ביטול מצב זה בהגדרות המכשיר.

אין מדובר בתופעה חדשה, שכן גם שאומי (Xiaomi) מציגה פרסומות בחלק ממכשיריה. עם זאת, היא עושה זאת רק באזורים מסוימים וכן בתוך הגדרות המערכת או אפליקציות מסוימות. גם מיקרוסופט (Microsoft) נוהגת להציג פרסומות ב-Windows 10.

קרא עוד:  Jabra הכריזה על Elite 75T - דור משודרג לאוזניות ה-TWS המובילות שלה

עדכון: וואווי אומרת כי לא היא אחראית לעניין, וכי התמונות שהועלו לשרתיה הוסרו עם קבלת הדברים.

דעה: חרם על וואווי? סכנה גדולה לעולם הטכנולוגיה