וואווי (Huawei) חשפה את היום ב-MWC 2019, במסיבת העיתונאים שלה, את Mate X, המכשיר המתקפל הראשון מתוצרתה שאף עוקף את הטלפון המתקפל של סמסונג (Samsung) מכיוון שהוא גם מציע תמיכה ב-5G. הוא גם יהיה הרבה יותר יקר.

כשהמסך של Mate X פתוח לרווחה הוא מציע 8 אינץ׳ ללא מגרעת, ומנגנון שכולל מעל ל-100 חלקים מקנה לו את היכולת להתקפל לחצי ולשמש כטלפון.

בוואווי, כמו בוואווי, לא התביישו להנגח ביריבה החדשה שלהם. הם השוו את המכשיר החדש ל-Galaxy Fold שהושק לפני מספר ימים וציינו את היתרונות היחסיים של Mate X, לדעת החברה: מסך גדול יותר עם 8 אינץ׳ באבחנה של 2480×2200‎ פיקסלים לעומת 7.2 אינץ' וגם שהמכשיר שלהם אין מגרעת אלא מסך נקי לחלוטין.

המכשיר מתקפל פנימה, ויותר שני מסכים משני הצדדים שיכולים לשמש כמעין טלפון לכל דבר. אחד הצדדים הוא בגודל 6.6 אינץ' באבחנה של 2480×1148 פיקסלים והצד השני הוא בגודל 6.4 אינץ' באבחנה של 2480×892 פיקסלים כאשר לצידו פס מסגרת הכולל את מערך צילום המבוסס על ארבע עדשות של לייקה (Leica). שניהם גדולים מהמסך החיצוני של ה-Galaxy Fold שגודלו 4.7 אינץ׳.

המכשיר כאמור יהיה המכשיר הראשון של החברה לתמוך ברשת סלולרית דור חמישי. לצד המערכת על שבב Kirin 980, המערכת המובילה של החברה, שילבה וואווי את המודם Balong 5000 שמספק את היכולת החדשה. כמו כן ידיע המכשיר עם 8 גיגה-ביייט זיכרון עבודה ו-512 גיגה-בייט זיכרון אחסון. יש גם חיישן טביעות אצבע בצד המסגרת.

קרא עוד:  זה כנראה הסוף: מכירת מכשירי בלקברי תיפסק

מעבר לכך מצויד Mate X בסוללת 4,500 מילי-אמפר/שעה עם יכולת טעינה מהירה. המכשיר מגיע עם מטען 55 וואט המסוגל להטעין את הסוללה ל-85% תוך 30 דקות. אין עדיין תאריך השקה מדוייק, אך זה יקרה באמצע 2019 ובמחיר של לא פחות מ-2,299 אירו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.