וואווי (Huawei) ממשיכה להפגיז בתערוכת MWC 2014, על אף היותה יצרנית קטנה יחסית בעולם המובייל. בהמשך לטאבלט ה-MediaPad X1 אותו הצגנו אתמול, חשפה היצרנית הסינית על בן נוסף למשפחת הטאבלטים שלה, ה-MediaPad M1, טאבלט עם מסך 8 אינץ' שהיא מציעה לשוק הביניים.

המפרט הטכני של ה-M1 זהה כמעט לחלוטין לזה של ה-X1, וגם הוא מצופה באלומיניום בחלקו האחורי. עם זאת, הרזולוציה שמציע המכשיר הזה עומדת על 1,280×800 פיקסלים בלבד. מבחינת מידות גם הטאבלט הזה לא רע בכלל: 329 גרם ועובי של 7.9 מ"מ.

גם ה-M1 מבוסס על המערכת על שבב HiSilicon Kirin 910 בעלת ארבע ליבות במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ, וזה גם אומר תמיכה ב-LTE. אבל לא לא בכדי הוגדר ה-M1 כטאבלט לשוק הביניים: החברה הסינית חסכה משמעותית במצלמות המעטרות את חזית המכשיר ואת גבו, ובניגוד לאחיו המתהדר במצלמה אחורית של 13 מגה-פיקסל ובמצלמה קדמית של 5 מגה-פיקסל, במכשיר זה היא שילבה מצלמה אחורית של 5 מגה פיקסל וקדמית של 1 מגה-פיקסל. גם קיבולת הסוללה של ה-MediaPad M1 צומצמה משמעותית ל-4,800mAh, וזה לטענת החברה יספיק ל-8 שעות שיחות, משחק וצפייה בסרטי וידאו.

הטאבלט יהיה זמין עוד לפני סוף הרבעון הראשון של 2014 באותן מדינות כמו ה-X1, כולל כנראה ישראל: אלפא טלקום, היבואנית הרשמית של וואווי בישראל, מוסרת כי בכוונתה להביא לארץ את מרבית המוצרים המוצגים בתערוכה, במועד קרוב ככל שניתן להשקתם בעולם.

קרא עוד:  אייסר תוקפת את שוק המשחקים עם ניידי Predator ו-Nitro

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.